Menu
 

Covid-19 dēļ izsniegtās darbnespējas lapas no valsts budžeta apmaksās līdz 2021.gada vidum

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, līdz nākamā gada vidum pagarinot slimības pabalsta izmaksu no valsts budžeta līdzekļiem gadījumos, kad personai konstatēta saslimšana ar Covid-19 vai noteikta karantīna.

Kā vēsta Saeimas preses dienests, ievērojot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu un turpinot sniegt atbalstu gan darba devējiem, gan darbiniekiem, līdz nākamā gada 30.jūnijam pagarināts termiņš, kādā valsts apmaksā slimības pabalstu par darbnespējas lapām B, ja persona saslimusi ar Covid-19 vai atrodas karantīnā. Līdz šim likumā noteiktais termiņš bija līdz šī gada 31.decembrim.

Vienlaikus paredzēts, ka saistībā ar Covid-19 saslimšanu vai atrašanos karantīnā slimības pabalstu no valsts budžeta līdzekļiem izmaksās jau no darbnespējas pirmās dienās.

Šī likuma norma būs spēkā no 2020.gada 16.novembra līdz 2021.gada 30.jūnijam. Līdz šim šādos gadījumos darba nespējas lapa B tika apmaksāta no otrās dienas.

Tāpat likumā noteikts, ka personai, kurai ir izsniegta darbnespēja lapa akūtas augšējo elpceļu infekcijas dēļ, par laiku no darbnespējas pirmās līdz darbnespējas trešajai dienai attālināti izsniedzama darbnespējas lapa B (bez personas personīgas apskates) un par šo periodu piešķirams un izmaksājams slimības pabalsts 80 procentu apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas algas.

Ja persona ir nosūtīta veikt Covid-19 testu un analīzes ir pozitīvas, slimības pabalstu piešķirs par laiku no darbnespējas pirmās dienās līdz dienai, kad persona ir atguvusi darbspējas. Savukārt, ja analīzes ir negatīvas, bet darbnespēja turpinās, izsniegtā darbnespējas lapa B noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. Slimības nauda un slimības pabalsts izmaksājams likumā noteiktajā kārtībā.

Ar likuma grozījumiem noteikts, ka personai, kurai akūtas augšējo elpceļu infekcijas dēļ izsniegta darbnespējas lapa A, kā arī tiesības uz darba devēja izmaksājamo slimības naudu radušās līdz šī gada 15.novembrim un darbnespēja nepārtraukti turpinās pēc šī gada 16.novembra, slimības naudu par pārejošu darbnespēju līdz desmitajai darbnespējas dienai izmaksā darba devējs.

Izmaiņas likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” stāsies spēkā 16.novembrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.