Menu
 

Epidemiologi: Latvijā inficēties ar Covid-19 var jebkur, jo puse saslimušo nezina, kur inficējušies

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, analizējot saslimšanas datus par Covid-19 46.nedēļu, vērš uzmanību, ka 53% gadījumos saslimušie nevar pateikt, kur ir inficējušies, tas nozīmē, ka saslimt šobrīd iespējams jebkur un vienīgais veids, kā no tā izvairīties, ir ievērot distancēšanos un citus valstī noteiktos drošības pasākumus.

47% gadījumos cilvēkiem izdevies atklāt infekcijas avotu: galvenais ir inficēšanās ģimenes locekļu vidū, tad seko darba vietas un darba kolektīvi, joprojām saglabājas saslimstība ārstniecības iestādēs, izglītības iestādes, un šajā nedēļās 6% gadījumu saslimušais inficējies izklaides vietās, piemēram, ballējoties draugu pulkā vai apmeklējot izklaides vietas, informē SPKC epidemiologi.

Epidemioloģiskie rādītāji Latvijā ir ar pieaugošu tendenci: atklāto Covid-19 gadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ir pieaudzis par 25,2%, veikto testu skaits par 2,6%, tas liecina tieši par saslimušo skaita pieaugumu un nav saistīts ar testu pieaugumu.

Vērtējot stacionēto pacientu skaitu, novērojama tendence, ka no visiem saslimušajiem vidēji 15% gadījumos pēc nedēļas slimošanas būs nepieciešama stacionārā palīdzība. Ja divas nedēļas iepriekš tika stacionēti 217 pacienti, tad pagājušajā nedēļā tas bija 281 pacients, kas ir 30% pieaugums, atzīmē SPKC epidemiologi.

Tomēr, salīdzinot 14 dienu kumulatīvos rādītājus uz 100 000 iedzīvotājiem dažādās valstīs, secinām, ka Latvijas (229,7) saslimstības pieaugums ir zem Eiropas vidējā rādītāja, kas ir 602,9, bet Lietuvā – 664,3. 22 Eiropas valstīs vērojams saslimstības pieaugums, tomēr astoņās valstīs vērojama saslimstības stabilizācija vai samazinājums.

Vērtējot pagājušās nedēļas rādītājus dažādos aspektos, SPKC epidemiologi redz, ka saslimstība turpina pieaugt, kas liecina, ka nepieciešams īpaši vērīgi ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Ikvienam, pēc epidemiologu domām, vajadzētu izvērtēt savus ikdienas paradumus, piemēram, uz veikalu doties divreiz nedēļā, sagatavojot iepirkuma sarakstu, draugus uzrunāt un ar viņiem tikties dažādās interneta platformās, bet brīvdienas ar ģimeni labāk izmantot, dodoties pastaigā svaigā gaisā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.