Menu
 

Veselības ministrs izdod rīkojumu no nākamās nedēļas sākt visu mediķu vakcinācijas procesu Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Veselības ministrija Foto - Veselības ministrija

No nākamās nedēļas vakcinēties pret Covid-19 varēs visi mediķi. Vakcinācijas process organizējams arī brīvdienās un svētku dienās, paredz veselības ministra Daniela Pavļuta parakstītais rīkojums.

“Līdz šim vakcinējām lielo slimnīcu darbiniekus, šodien sākam vakcinēt ģimenes ārstus, bet no pirmdienas šī iespēja būs visiem mediķiem – ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem. Ārsts, kas neizmanto iespēju vakcinēties, to liedz kādam citam, kas nepacietīgi gaida savu vakcinācijas kārtu. Nevaram atļauties nepotēt tos, kas ir gatavi! Latvijas sabiedrības viedoklis par vakcinēšanos ir nogaidošs – mums ļoti nepieciešams ārstu labais piemērs,” Veselības ministrijas paziņojumā sestdien citēts Daniels Pavļuts.

Ārstniecības iestādēm būs savās mājaslapās jāpublicē mediķiem viegli pieejama informācija par vakcinācijas kārtību un pieteikšanās iespējām. Vakcinācijas kabinetu adreses un kontaktinformāciju varēs atrast Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Vakcinācijas kabinetos būs jāveido elastīgas gaidīšanas rindas gadījumam, ja kāda no vakcinējamo personu pierakstā iekļautajām personām dažādu apstākļu dēļ nevarēs ierasties uz vakcināciju noteiktajā laikā.

Ka norāda ministrijā, lai vakcinēties gribētājiem būtu vienkāršāk pieteikties, nākamajā nedēļā plānots rast risinājumu vienotai pieteikšanās sistēmai un meklēt risinājumus elastīgai rindu vadības sistēmai.

Rīkojumu ministrs izdevis saskaņā ar 1. decembrī valdībā apstiprināto informatīvo ziņojumu “Par Covid-19 vakcīnu ieviešanas stratēģiju”. Rīkojums stāsies spēkā pirmdien, 11.janvārī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.