Menu
 

Perevoščikovs: Jauno Covid-19 gadījumu pieaugums saistāms ar pieaugušo testu apjomu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jauno Covid-19 gadījumu pieaugums saistāms ar pieaugušo testu apjomu, žurnālistiem skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

Pēdējās septiņās dienās jauno Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 12%, dienā vidēji identificējot 980 jaunus saslimšanas gadījumus, vienlaikus būtiski pieaugot arī Covid-19 testu skaitam. 

"Var teikt pietiekami droši, ka pozitīvo paraugu skaits pieaudzis, jo veikts vairāk testu," atzīmēja Perevoščikovs.

Pozitīvo testu īpatsvars pēdējo septiņu dienu laikā bija vidēji 9,4%, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekš.

Vērojot to, kā Covid-19 izplatība attīstās visā Eiropas Savienībā (ES), Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, tā dēvētais Covid-19 otrais vilnis sagaidīts ievērojami vēlāk, sacīja Perevoščikovs. Vienlaikus eksperts uzsvēra, ka virkne stingru pasākumu daudzās ES deva pozitīvu efektu un ir noticis saslimstības rādītāju samazinājums, lai gan Latvijā joprojām ir pieauguma tendence.

"Citās ES valstīs situācija ir stabila vai saslimšanas gadījumi iet mazumā, izņemot septiņas valstis, kur ir novērots pieaugums," norādīja Perevoščikovs.

SPKC eksperts skaidroja, ka ar ārzemju braucieniem saistīto pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits līdz šim bijis pietiekami stabils - apmēram 30 līdz 40 gadījumi nedēļā.

"Valstu saraksts ir ļoti plašs - teju visa pasaules ģeogrāfija atspoguļota. Tomēr lielākoties gadījumi saistīti ar Eiropu vai kaimiņiem uz austrumiem," viņš teica.

Perevoščikovs uzsvēra, ka ceļotājiem vajadzētu rēķināties ne tikai ar to, ka testēšanas pārskats ārvalstīs varētu nebūt pieejams, bet arī ar to, ka tests var izrādīties pozitīvs, kas nozīmēs ievērot katrā konkrētajā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un pašizolēties. "Katram jābūt gatavam arī šādam scenārijam," brīdināja eksperts.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.