Menu
 

Apdrošinātājs: Pieaug izmaksāto atlīdzību apjoms par traumām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

No dažiem simtiem līdz pat 20 000 eiro – tik dārgi var izmaksāt sadzīviskā ceļā, sportojot vai citādi iegūta trauma, liecina AAS “Balta” statistika. Apdrošināšanas sabiedrībā novērots, ka Covid-19 pandēmijas laikā, kad brīvā laika pavadīšanas iespējas ir ierobežotas, cilvēki vairāk nodarbojas ar sporta aktivitātēm svaigā gaisā un cenšas būt pēc iespējas fiziski aktīvāki. Lai gan šāda tendence ir slavējama, līdz ar aktivitātes pieaugumu audzis arī par nelaimes gadījumiem izmaksāto atlīdzību apjoms. Pēdējos gados ir pieaudzis arī vidējās par traumu izmaksātās atlīdzības apjoms.

Neskatoties uz medicīnisko pakalpojumu īslaicīgu nepieejamību pērn saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, atlīdzību izmaksas nav sarukušas. Nelaimes gadījumu apdrošināšanas statistika tikai par fiziskām personām vien 2020. gada salīdzinājumā ar 2019. gadu ir augusi gandrīz visās pozīcijās, liecina “Balta” novērojumi. Daudzi no nelaimes gadījumu veidiem saistīti ar riskiem, kurus ietver aktīva atpūta svaigā gaisā.

Pērn dubultojies atlīdzības izmaksu skaits saistībā ar saslimšanām ar ērču encefalītu, Laimas slimību, apdegumiem, kā arī tādām sporta traumām kā basketbols, futbols, slēpošana, slidošana, snovbords, volejbols. Traumu apjoms gan pieaudzis ne tikai saistībā ar aktīvu dzīvesveidu ārtelpās. Pagājušajā gadā vairāk nekā par 10% palielinājies arī pieteikumu skaits saistībā ar sadzīves traumām un darbā gūtām traumām.

Traumu skaita pieaugums veicinājis arī atlīdzību apmēra izaugsmi: “Balta” atlīdzību izmaksas par gūtajām traumām palielinājušās par 12%, medicīnisko izdevumu atlīdzības – teju par 17%, dienas naudas apjoms – 37%, ērču koduma izraisītu saslimšanu izmaksas – 11%, savukārt atlīdzību apjoms par maksas operācijām un protezēšanu – pat par 46%.

Lai gan finansiāli vairāk izmaksā tieši smagās traumas, daudz biežāk klienti piesaka atlīdzības par salīdzinoši nelieliem nelaimes gadījumiem – dažādām brūcēm, rokas pirkstu lūzumiem, mežģījumiem, atrautiem nagiem un cīpslu bojājumiem, sasitumiem, saišu sastiepumiem, acu ievainojumiem.

Kā vēsta apdrošinātājs, pērn visdārgāk – vairāk nekā 19 500 eiro – izmaksājis kājas lūzums kādam klientam, kuram bija jāsedz gan ambulatorā, gan stacionārā ārstnieciskā palīdzība, medikamenti, rehabilitācija, tehnisko palīglīdzekļu iegāde, slimnīcas dienas nauda un invaliditātes jeb sakropļojuma pabalsts. Taču pat tāda salīdzinoši mazāka trauma kā pēdas lūzums kādam citam izmaksājis vairāk nekā 5400 eiro, ietverot ambulatoro un stacionāro ārstniecisko palīdzību, slimnīcas dienas naudu un tehnisko palīglīdzekļu iegādi. Turklāt tamlīdzīgu traumu “rēķinam” nereti jāpieskaita arī izmaksas par magnētisko rezonansi un datortomogrāfiju, protezēšanu un citiem medicīniskajiem izdevumiem.

Nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, lielāks ir tieši smago traumu risks, ko var nākties ārstēt ilgstoši – galvas smadzeņu satricinājumi, dažādu kaulu lūzumi, politraumas, meniska bojājumi, pleca locītavas muskuļu cīpslu pārrāvumi. Šīs traumas ļoti aktuālas kļuva tieši ziemas periodā, kad augstāks risks ir ne tikai visiem tiem, kas nodarbojas ar ziemas priekiem – slēpošanu, snovošanu, slidošanu vai nobraucieniem ar ragaviņām, bet arī cilvēkiem, kuri ikdienas gaitās gluži vienkārši pārvietojas pa slidenām ietvēm, norāda “Balta”.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.