Menu
 

Covid-19 pārslimojušos turpmāk uzskatīs par pilnībā vakcinētiem jau pēc vienas potes saņemšanas

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Trešdien stājas spēkā iepriekš valdībā pieņemtās izmaiņas vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāta izveidošanas un parakstīšanas sistēmā, kuru rezultātā turpmāk Covid-19 pārslimojušie jau pēc vienas potes devas saņemšanas iegūs vakcinācijas sertifikātu kā pilnībā vakcinētas personas.

Vakcinēšanās sertifikātu Covid-19 pārslimojušie iedzīvotāji varēs iegūt, 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa saņemot vienu devu no divu devu Covid-19 vakcīnas.

Šāds lēmums iepriekš valdībā tika pieņemts, balstoties uz vakcīnu efektivitātes jaunākajiem pētījumiem un Eiropas Padomes 14.jūnija ieteikumu par to, ka Covid-19 pārslimojušie cilvēki ceļošanas kontekstā būtu jāuzskata par pilnībā vakcinētiem arī tad, ja vakcinācijas sertifikātā ir norādīts, ka vakcinācijas kursā ir saņemta tikai viena potes deva.

Covid-19 pārslimojušie jau šobrīd var saņemt Covid-19 sertifikātu, taču tas ir derīgs tikai 180 dienas pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa, kamēr pilnībā vakcinēto personu sertifikātiem patlaban nav noteikts izbeigšanās termiņš.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.