Menu
 

Atsevišķos lielākajos pārtikas ražošanas uzņēmumos pret Covid-19 vakcinēto darbinieku īpatsvars lielāks nekā vidēji valstī

 • Autors:  LETA
Foto -Valsts kanceleja Foto -Valsts kanceleja

Atsevišķos Latvijas lielākajos pārtikas ražošanas uzņēmumos pret Covid-19 vakcinēto darbinieku īpatsvars ir lielāks nekā vidēji valstī, aģentūrai LETA atzina aptaujātie nozares pārstāvji.

Pārtikas koncerna "Orkla Latvija" komunikācijas direktore Lineta Mikša aģentūrai LETA sacīja, ka "Orkla Latvija" ir struktūrvienības, kurās pilnīgi visi darbinieki ir vakcinējušies pret Covid-19, tostarp, piemēram, minerālūdens "Everest" ražotnē, kā arī "Spilvas" noliktavā, taču lielākajā daļā ražotņu vakcinācijas process vēl turpinās, piemēram, "Orkla Latvija" loģistikas centrā Berģos vairāk nekā 70% darbinieku ir vakcinējušies, kamēr "Ādažu čipsu" ražotnē pret Covid-19 vakcinējušies 60% no visiem darbiniekiem.

"Tā kā esam procesā un šobrīd ar labiem rādītājiem. Kopumā, vērtējot visu darbinieku skaitu, lielākā daļa darbinieku ir vakcinējušies," sacīja Mikša.

Tikmēr graudu pārstādes uzņēmuma AS "Dobeles dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils aģentūrai LETA pastāstīja, ka uzņēmumā šobrīd vakcinēti apmēram 50% uzņēmuma darbinieku.

Viņš arī prognozēja, ka līdz septembrim uzņēmumā būs vakcinēti vismaz 60% darbinieku. "Tas tomēr ir nepietiekams rādītājs, lai būtu droši, ka varam nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību. Tieši ražotnēs strādājošo vidū ir vislielākais to cilvēku īpatsvars, kas nevēlas vakcinēties," atzina Amsils.

Tāpat kompānijas valdes priekšsēdētājs skaidroja, lai motivētu darbiniekus vakcinēties, uzņēmuma vadība un struktūrvienību vadītāji veic pārrunas ar darbiniekiem un skaidro vakcīnu priekšrocības un drošumu. "Ceram arī uz precīzu valsts līmeņa komunikāciju, kas mudinātu cilvēkus uzticēties zinātnei, nevis informācijai no apšaubāmiem avotiem, kas pārpludina sociālos tīklus," piebilda Amsils.

Pēc viņa teiktā, "Dobeles dzirnavnieka" mērķis ir rudenī sasniegt vismaz 80% darbinieku vakcināciju. Vienlaikus, ņemot vērā, ka nozarē jau tāpat trūkst darbaspēka, pašreiz nevakcionēto darbinieku atlaišana netiek izskatīts kā ticams scenārijs.

Tomēr Amsils norādīja, ka rūpīgi seko līdzi situācijas attīstībai un vajadzības gadījumā kompānija būs gatava lemt par papildu soļiem pietiekamas vakcinācijas aptveres sasniegšanai, lai varētu nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību.

Tikmēr AS "Putnu fabrika "Ķekava"" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Avota aģentūrai LETA sacīja, ka kompānija uzskata, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības izvēlēties vai un kad vakcinēties, un kā kopumā rūpēties par savu veselību.

"Ļoti svarīgi, lai kompetentās valsts institūcijas nodrošina uzticamu, zinātnē un faktos balstītu informāciju cilvēkiem saprotamā un pieejamā veidā, kliedējot jebkāda veida mītus," pauda Avota, piebilstot, ka vakcīnas saņemšana ir svarīgs solis arvien drošākai ikdienai.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka "Putnu fabrikas "Ķekava"" darbiniekiem tiek piedāvāta iespēja vakcinēties uzņēmuma telpās.

Informācija par to, cik kopumā kompānijas darbinieku ir vakcinējušies pret Covid-19, pagaidām nav apkopota, taču Avota prognozēja, ka kopējais vakcinēto darbinieku īpatsvars varētu būt līdzīgs kā vidēji valstī.

Vaicāta vai kompānija plāno atlaist darbiniekus, kas nespēj uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu, Avota sacīja, ka "Putnu fabrika "Ķekava"" neplāno darbinieku atbilstību vērtēt pēc tā, vai viņi ir vai nav vakcinējušies. "Uzskatām, ka ikvienam ir tiesības pieņemt lēmumu patstāvīgi un veikt to brīdī, kad jūtas tam gatavs," uzsvēra kompānijas pārstāve.

Arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka pārtikas ražotājiem praktiski nebūs iespēju atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta, jo nozarei jau patlaban trūkst darbaspēka.

Vaicāta par aplēsēm, cik pārtikas nozarē nodarbinātie vakcinējušies, Šure norādīja, ka kopumā nozare nav atrauta no valsts un, līdzīgi kā valstī kopumā, arī pārtikas ražošanā vakcinēto skaits varētu būt mērāms no 30% līdz 40%.

"Ja skatāmies detalizētāk, tad rādītāji ir atšķirīgi, tostarp arī atkarībā no reģiona, kurā uzņēmums darbojas," skaidroja padomes priekšsēdētāja.

Viņa minēja, ka ir uzņēmumi, kuros vakcinēti līdz 60% darbinieku, bet ir arī tādi, kur potes saņēmis vien katrs desmitais no kolektīva.

Jau ziņots, ka Latvijā vakcinācijas procesu noslēguši apmēram 34,5% iedzīvotāju.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no sidrabbirzs
  Skolnieciņš no sidrabbirzs Pirmdiena, 26 Jūlijs 2021 19:16 Komentāra saite

  Mūsu mīļo Tēvzemi jau kopš 2020. gada 13. marta nomoka Covid-19 pandēmija. Daudzi mani tautieši ir nikni uz valdību, taču šajā krīzes laikā mums nav jādusmojas uz valdību, bet gan ir jācīnās pret Covid-19 sērgu. Mūsu tautai ir jābūt vienotai šajā liktenīgajā brīdī. Atstāsim naidu un agresiju pagātnē, raudzīsimies ar cerību nākotnē! Vakcinēsimies! Pašreiz mūsu valstī ir pieejamas tādas Covid-19 vakcīnas kā Comirnaty, Spikevax, Vaxzevria, Janssen (avots: spkc.gov.lv/lv/atbildes [Atbildes par vakcināciju pret Covid-19 | SPKC]). Latvijas Republikas iedzīvotāji var brīvi izvēlēties, ar kuru vakcīnu vakcinēties. Atšķirībā no Krievijas Federācijas, kur valda kapitālistiskā diktatūra, Latvijas Republikā valda demokrātija. Krievijas Federācijā pašreiz ir pieejamas četras Krievijā ‘’izgudrotās’’ vakcīnas (avots:minzdrav.gov.ru/news/2021/05/06/16566-minzdrav-zaregistriroval-chetvertuyu-rossiyskuyu-vaktsinu-ot-covid-19 [Минздрав зарегистрировал четвертую российскую вакцину от COVID-19 (minzdrav.gov.ru)]): Gam-COVID-Vak jeb Sputnik V (minzdrav.gov.ru/news/2020/08/11/14657-minzdrav-rossii-zaregistriroval-pervuyu-v-mire-vaktsinu-ot-covid-19 [Минздрав России зарегистрировал первую в мире вакцину от COVID-19 (minzdrav.gov.ru)]), CoviVac (rg.ru/2021/02/20/chem-otlichaiutsia-tri-zaregistrirovannye-rossijskie-vakciny-ot-covid-19.html [Чем отличаются три зарегистрированные российские вакцины от COVID-19 — Российская газета (rg.ru)]), EpiVacCorona ria.ru/20210703/epivakkorona-1739440399.html [ЭпиВакКорона — эффективность вакцины, инструкция и противопоказания, отзывы привитых (ria.ru)]) un Sputnik Light minzdrav.gov.ru/news/2021/07/07/16953-glavnyy-vneshtatnyy-terapevt-minzdrava-rossii-oksana-drapkina-o-provedenii-povtornoy-vaktsinatsii [Главный внештатный терапевт Минздрава России Оксана Драпкина: о проведении повторной вакцинации (minzdrav.gov.ru)]). Diemžēl Krievijas Federācijā ir aizliegta ārzemju vakcīnu lietošana, tas nopietni pārkāpj Krievijā dzīvojošo tautu cilvēktiesības. Pastāv nopietnas šaubas par Krievijā izstrādāto vakcīnu nekaitīgumu un efektivitāti (video no Krievijas opozīcijas YouTube kanāla ‘’Острый Угол’’: youtu.be/DbRJr_rl3_4 [Эффективность Спутника V. Лукашенко и Магутны Божа. Питер Де Врис и события в Гаити]). Neviena no Krievijā izstrādātajām vakcīnām nav pasaulē atzīta un sertificēta. Paldies Dieviem, visas Latvijas Republikā pieejamās vakcīnas ir pasaulē atzītas un sertificētas! Būsim Latvijas patrioti. Ticēsim Sentēvu Dieviem. Ticēsim Latvju Dieviem. Vakcinēsimies!
  Spēku un izturību vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #pandēmija #vakcinācija #drošība #ilgtspēja #pagāni #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Pērkons-DebesuTēvs #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #ticība #mīlestība #saticība #Skolnieciņš #sidrabbirzs

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.