Menu
 

Puse Valmieras, Saulkrastu un Ādažu novada iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19

  • Autors:  Apriņķis.lv
Infografika - Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa Infografika - Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa

Puse Valmieras, Saulkrastu un Ādažu novada iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19, šim rādītājam tuvojas vēl 26 Latvijas pašvaldības, kurās vakcināciju uzsākuši jau vairāk nekā 40% iedzīvotāju.

Kā informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā, kopumā visvairāk senioru savakcinēti Valmieras novadā, kur, piemēram, vecumā no 70 līdz 79 gadiem vakcināciju sākuši jau 80% un vecumā no 80 līdz 89 gadiem – 70% senioru. Arī Saldus (vecuma grupā no 70 līdz 79 gadiem – 82%), Saulkrastu un Ogres novadā (abos vecuma grupā no 80 līdz 89 gadiem – 70%) ir izdevies no smagas saslimšanas ar Covid-19 pasargāt ievērojamu daļu senioru.

Kopumā vecuma grupā no 30 līdz 59 gadiem visvairāk vakcīnas pret Covid-19 saņēmuši Mārupes novada iedzīvotāju. Piemēram, vecumā no 30 līdz 39 gadiem Mārupes novadā vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmusi vairāk nekā puse jeb 64 % iedzīvotāju, kamēr vidēji valstī – 47%, vēsta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Arī vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem kopumā visvairak savakcinēto ir Mārupes novadā, kur, piemēram, jau 62% pusaudžu vecumā no 16 līdz 17 gadiem ir uzsākuši vakcināciju pret Covid-19. Augsts pusaudžu vakcinācijas rādītājs ir arī Ādažu novadā, kurā vecumā no 18 līdz 29 gadiem ar vismaz vienu devu vakcinēti 62%, kamēr vidēji valstī šajā vecuma posmā – nedaudz mazāk nekā puse jeb 47%.

Kā atgādina Vakcinācijas projekta nodaļā, vakcinācijas pakalpojums Latvijā ir bezmaksas, iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties dažādu ražotāju vakcīnas. Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, masu vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijas laikā gadatirgos, pilsētas svētkos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.