Menu
 

Centrā "Mucenieki" kopumā 48 patvēruma meklētājiem konstatēts Covid-19

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Centrā "Mucenieki" patvēruma meklētāju vidū līdz šim atklāti kopumā 48 Covid-19 gadījumi, liecinot par 17 gadījumu pieaugumu kopš piektdienas, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pagājušajā nedēļā centrā 13 Covid-19 gadījumi atklāti trešdien, bet ceturtdien, saņemot papildu testu rezultātus, atklāti vēl pieci sasirgušie. Piektdien konstatēti vēl četri Covid-19 gadījumi, kopskaitam tādējādi sasniedzot 31 gadījumu. Vēl divi Covid-19 gadījumi ceturtdien tika atklāti izmitināšanas centrā "Daugavpils", kur jau iepriekš tika konstatēti sasirgušie, kas gan tika transportēti uz centru "Mucenieki".

Saskaņā ar SPKC iepriekš pausto, atklājot saslimšanas gadījumus, tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana, attiecīgie pretepidēmijas pasākumi un nodrošināta sasirgušo izolācija. Kā norāda SPKC, "Muceniekiem" jau iepriekš ir nācis saskarties ar Covid-19 izplatību, līdz ar to iestādei ir pieredze, kā rīkoties šādos gadījumos.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 476 cilvēki. Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpils pilsētā. Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.