Menu
 

Atsevišķu vilcienu vagonos varēs braukt bez sejas maskām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

AS "Pasažieru vilciens" informē, ka saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", kas stājas spēkā 10. septembrī, sabiedriskā transporta pārvadātāju uzņēmumiem ir paredzēta iespēja vilcienu maršrutos, kuros biļetes tiek pārdotas ar numurētām sēdvietām, organizēt atsevišķus vagonus tikai pasažieriem ar sadarbspējīgu vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu, tajā skaitā negatīvu Covid-19 testu. Šo reisu speciālajos vagonos pasažieri un konduktori kontrolieri varēs nelietot mutes un deguna aizsegus, kā arī tajos nebūs jāievēro noteiktais pasažieru skaita ierobežojums.

No 15.septembra līdz mēneša beigām Pasažieru vilciens" eksperimentālā kārtā organizēs speciālus vagonus maršrutos Rīga – Krāslava (plkst.16.31) un Krāslava – Rīga (5.48), kā arī Rīga – Rēzekne II (11.31) un Rēzekne II – Rīga (15.17). No 13.septembra vilciena pasažieri numurētas sēdvietas biļeti braucienam īpašajā vagonā varēs iegādāties visās vilciena biļešu tirdzniecības kasēs. Pasažieriem, lai varētu izmantot šo pakalpojumu, pirms iekāpšanas vilcienā būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un derīga biļete.

Īpašo vagonu pasažieriem jāņem vērā, ka mutes un deguna aizsegs būs nepieciešams, lai brauciena laikā varētu apmeklēt labierīcības blakus vagonā.

Visos pārējos vilcienu maršrutu reisos "Pasažieru vilciens" organizēs iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 85% no tā kopējās ietilpības. Vilcienu salonos būs izvietota informācija par pieļaujamo pasažieru skaitu katrā vagonā.

Lai izpildītu normatīvajā aktā iekļautās prasības, vilcienos tiks veikta pastiprināta salona vēdināšana pieturvietās un maršrutu galapunktos, ievērojot laika apstākļu atbilstību, lai pasažieri netiktu pakļauti papildu saslimšanas riskam. Lūdzam ņemt vērā, ka katrā pieturvietā tiks veikta visu vilciena sastāva durvju atvēršana pasažieru iekāpšanas pusē, kā arī vēdināšana reisa braukšanas laikā, izmantojot ventilācijas sistēmu vai logus. Tāpat pasažieriem tiks liegts pašrocīgi aizvērt logus, par ko pasažierus informēs transportlīdzekļa salonā uz logiem izvietotas informatīvas norādes.

"Pasažieru vilciens" atgādina, ka joprojām spēkā ir prasība regulāro vilcienu reisu pasažieriem lietot mutes un deguna aizsegus. Transportlīdzekļa apziņošanas sistēma, transportlīdzekļa vadītājs vai konduktors informē par mutes un deguna aizsega pareizu lietošanu (aizsedzot muti un degunu) un atsaka pakalpojuma sniegšanu, ja persona nelieto mutes un deguna aizsegu vai lieto to neatbilstošā veidā (neaizsedzot degunu un muti). Konfliktu situāciju gadījumā tiks piesaistīta Valsts policija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.