Menu
 

Pret Covid-19 pilnībā vakcinēto Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedzis 800 000

  • Autors:  LETA
Foto - Veselības ministrija Foto - Veselības ministrija

Piektdien Latvijā vakcīnas pret Covid-19 pirmo vai otro devu saņēmuši 5700 cilvēku, bet pilnībā vakcinēto Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedzis 800 000 robežu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Līdz šim kopumā Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 888 911 personas, bet vakcinācijas kursu pabeiguši 802 872 cilvēki, kas atbilst 42,66% Latvijas iedzīvotāju, aprēķinos izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu valstī 2021.gada jūlija sākumā.

Savukārt, izdalot dažādas iedzīvotāju vecuma grupas, redzams, ka līdz piektdienai vakcinācijas procesu pabeigusi puse jeb 50,01% Latvijas iedzīvotāju, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Šajos aprēķinos gan izmantoti citi aģentūrai LETA pieejamie CSP dati - par Latvijas iedzīvotāju skaitu 2021.gada sākumā.

No šiem pašiem datiem redzams, ka vakcinācijas kursu noslēguši 48,57% Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem. Par 12 gadiem jaunākus cilvēkus Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 pagaidām vēl nepotē.

Piektdien Latvijā vakcinēto cilvēku skaits ir lielāks nekā vidējais diennakts rādītājs vairākās pēdējās nedēļās, taču tas ir mazāks nekā pagājušajā piektdienā pret Covid-19 sapotēto cilvēku skaits, kas bija 6577. Šīs nedēļas vidējais vienā dienā sapotēto cilvēku skaits pagaidām ir 5319. Tomēr NVD statistika par pēdējām dienām vēl varētu mainīties uz pozitīvo pusi, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Kopumā gan redzams, ka vakcinācijas pret Covid-19 temps joprojām vairākas reizes atpaliek no maija beigām, kad, uzstādot rekordus, vienā nedēļā vidēji dienā tika sapotēti vairāk nekā 16 700 cilvēku.

Piektdien Latvijā 2502 cilvēki saņēmuši pirmo poti pret Covid-19, 2711 - otro, bet 487 sapotēti ar "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati.

Šonedēļ jau reģistrēti arī četri revakcinācijas gadījumi, kad papildu poti pret Covid-19 saņēmuši iedzīvotāji ar ļoti novājinātu imunitāti. Šie cilvēki revakcinēti dažādās ārstniecības iestādēs 14., 15., 16. un 17.septembrī. Trīs no viņiem saņēmuši "Pfizer"/"BioNTech", bet viens - "Moderna" vakcīnas devu.

Lietošanai ES līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un J&J jeb "Janssen".

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu. Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.