Menu
 

Aptauja: pret sejas aizsargmasku lietošanu vakcinētām personām sabiedriskās vietās visbiežāk iebilst iedzīvotāji Pierīgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pexels.com Foto - pexels.com

Sejas masku lietošanu sabiedriskās vietās arī pret Covid-19 vakcinētām personām atbalsta divreiz lielāks iedzīvotāju skaits nekā pret to iebilst –  40 % iedzīvotāju atbalsta sejas masku lietošanu sabiedriskās vietās arī vakcinētām personām, savukārt 19 % ir pret, liecina “Mēness aptieka” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.

Tikai 5 % iedzīvotāju uzskata, ka sejas maskas sabiedriskajās vietās nebūtu jānēsā iedzīvotājiem ar sadarbspējīgu Covid – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, liecina aptauja.

Sejas aizsargmasku lietošanu vakcinētajiem sabiedriskās vietās biežāk nekā citi atbalsta iedzīvotāji Zemgalē – 48 %  un Kurzemē – 46 %, kā arī vecumā virs 60 gadiem – 49 %. Pret sejas aizsargmasku lietošanu vakcinētām personām sabiedriskās vietās visbiežāk iebilst iedzīvotāji Pierīgā un vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem – 24 % un 30 līdz 39 gadiem – 23 %.

Augstāko izglītību ieguvušie divas reizes retāk nekā iedzīvotāji ar pamatizglītību ir pret to, ka vakcinētas personas nēsā sejas aizsargmaskas sabiedriskās vietās – pret ir 33 % iedzīvotāju ar pamatizglītību un 17 % ar augstāko izglītību.

Daļa iedzīvotāju atbalsta brīvprātīgu sejas masku nēsāšanu – 21 % iedzīvotāju uzskata, ka sejas maskas sabiedriskās vietās vakcinētās personas varētu lietot, ja cilvēks nejūtas droši, savukārt 12 % aptaujāto domā, ka sejas maskas sabiedriskajās vietās vakcinētajiem būtu jālieto tikai tad, ja ir simptomi, liecina aptauja.

Diskusijas par to, kāpēc vakcinētām personām jālieto sejas aizsargmaskas sabiedrībā, uzjundī laiku pa laikam. Sejas maskas aiztur lielākos aerosola pilienus, kas atrodas inficēta cilvēka izelpā un pētījumi rāda, ka vairākkārt lietojamās kokvilnas, šifona, zīda maskas samazinu iespēju inficēties par 50 %, bet medicīnisko masku efektivitāte ir vēl augstāka.

 “Aptaujā redzam, ka ļoti atšķiras viedoklis iedzīvotājiem ar augstāko un pamata izglītību, savukārt mūsu novērojumi liecina, ka vairums iedzīvotāju apzinās, ka aizsargmaskas lieto, rūpējoties par savu un citu veselību, lai ierobežotu vīrusu izplatību, ne formālai noteikumu ievērošanai,“ izteicies “Mēness aptiekas” farmaceits, farmaceitiskās aprūpes tiešsaistes konsultāciju projekta vadītājs Vadims Brižaņs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.