Menu
 

Privātā medicīnas centra vadītājs: Esam nedēļas attālumā līdz katastrofai medicīnas sistēmā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Strauji augošā Covid-19 pacientu skaita dēļ esam nedēļas attālumā līdz katastrofai Latvijas medicīnas sistēmā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra SIA "Veselības centrs 4" valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Rēvalds skaidroja, ka šī katastrofa izpaudīsies kā slimnīcu pārslodze, slimnīcas nespēs uzņemt pacientus, kuriem nav Covid-19, netiks laicīgi uzstādītas diagnozes, tiks apdraudētas to cilvēku dzīvības, kas nenonāks mediķu uzmanības lokā.

"Lai dievs stāv mums klāt un spējam nodrošināt vismaz neatliekamo palīdzību," izteicās Rēvalds, atzīmējot, ka situāciju sarežģī arī tas, ka mediķi, cīnoties ar Covid-19, ir ļoti izdeguši.

"Veselības centra 4" vadītājs pašlaik kā reālākos instrumentus izejai no Covid-19 krīzes redz "lokdaunu", vienlaikus turpinot vakcināciju.

Rēvalds atzina, ka politiķi, kuriem par šiem jautājumiem jāpieņem lēmumi, pirms vēlēšanām balansē starp dažādiem sabiedrības viedokļiem. Pašlaik ir redzams, ka ierobežojumi bija nepieciešami daudz agrāk, un cerams, ka tie tiks pieņemti vismaz pēdējā brīdī, piebilda speciālists.

Medicīnas nozares speciālists atzina, ka sabiedrība sūta signālus, ka ir nogurusi no situācijas, tomēr ir jāsaprot, ka "mums nav cita ceļa". Arī katram darba devējam ir pienācis brīdis vērtēt, ko tas var darīt situācijas uzlabošanai, piebilda Rēvalds.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.