Menu
 

No ceturtdienas plānots sākt balstvakcināciju pret Covid-19 senioriem virs 50 gadiem ar hroniskām saslimšanām

  • Autors:  LETA
Foto - Veselības ministrija Foto - Veselības ministrija

No ceturtdienas, 4.novembra, plānots sākt balstvakcināciju pret Covid-19 jeb tā dēvētās trešās devas nodrošināšanu senioriem no 50 gadu vecuma ar hroniskām saslimšanām, valdības sēdē pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Vienlaikus no šī datuma iecerēts sākt balstvakcināciju pēc "Moderna" vakcīnas divu devu saņemšanas personām vecumā no 65 gadiem, sociālo aprūpes centru iemītniekiem, kā arī veselības aprūpes sistēmā strādājošajiem.

Savukārt novembra turpmākajās nedēļās, Pavļuta vārdiem, indikatīvi no 15.novembra, plānots izvērst plašāku balstvakcināciju, nodrošinot to visiem iedzīvotājiem vecumā no 50 gadiem, kā arī personām no 18 gadiem ar hroniskām saslimšanām, kas rada augstu risku Covid-19 slimībai. Šādu iespēju iecerēts nodrošināt arī personām no 18 gadu vecuma citās augsta riska profesijās, kur ir ilgstoša saskare gan ar Covid-19 pacientiem, gan nevakcinētiem cilvēkiem un līdz ar to arī ir augstāks profesionālais un lokālā uzliesmojuma risks.

Valdībā atkārtoti otrdien izvērsās plašas diskusijas par iespējām saņemt balsta vakcīnu pret Covid-19. Vairāki ministri, tostarp finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda, ka balsta vakcīnu vajadzētu ļaut saņemt pēc iespējas plašākam cilvēku skaitam.

Uz šiem aicinājumiem atbildot, veselības ministrs aicināja kolēģus nejaukties Veselības ministrijas (VM) līmeņa darbību nodrošināšanā, skaidrojot, ka balsta vakcīnas nodrošināšana "veseliem cilvēkiem" neatstās iespaidu uz aktuālo epidemioloģisko situāciju un slimnīcu noslodzi. "Lūdzu, ļaujiet mums strādāt. Šis nav valdības līmeņa jautājums," sacīja Pavļuts.

Jau ziņots, ka piektdien Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētāja profesore Dace Zavadska pauda, ka šobrīd vakcinācijas jaudas ir ļoti noslogotas, taču brīdī, kad tās atkal būs pietiekamas, ir lietderīgi apsvērt citu iedzīvotāju grupu balstvakcināciju. Tādējādi IVP balstvakcināciju nerekomendē visiem.

Tāpat sēdē uzsvērts, ka brīdī, kad balstvakcinācija tiks sākta plašākai sabiedrībai, tās laikā nepārtraukti būtu jāprioritizē iedzīvotāju grupas, jo balstvakcinācijas programmas mērķis ir novērst hospitalizāciju, smagu saslimšanu un nāvi tajās sabiedrības grupās, kur, balstoties uz pierādījumiem, ir zināms, ka primārā imunizācija varētu vairs nenodrošināt optimālu imūno aizsardzību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.