Menu
 

Trīs nedēļu laikā Covid-19 kumulatīvais rādītājs "nosvārstījies" kopumā par teju 800 vienībām

  • Autors:  LETA
Grafika - SPKC Grafika - SPKC

Trīs nedēļu laikā Covid-19 kumulatīvais rādītājs Latvijā "nosvārstījies" par kopumā teju 800 vienībām, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Tā dēvētais "trešais Covid-19" vilnis Latvijā sākās vasaras beigās, kad slimība sākumā izplatījās relatīvi lēnām, taču vēlāk - septembra otrajā pusē - tas notika ātri un nekontrolēti. Ja līdz septembra vidum dienā jaunatklāto Covid-19 inficēto skaits nepārsniedza 500, tad jau oktobra sākumā jauno Covid-19 gadījumu skaits diennaktī pārsniedza 1000, līdzšinējo maksimumu sasniedzot 27.oktobrī, kad tika ziņots par 3206 saslimšanas gadījumiem.

Līdz ar augošo jaunatklāto gadījumu skaitu strauji kāpis arī saslimstības kumulatīvais rādītājs, "pīķi" ar 1801,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju sasniedzot 30.oktobrī.

Trešais Covid-19 vilnis Latvijā attīstījies daudz straujāk nekā divi pirmie, kas notikuši attiecīgi 2020.gada pavasarī un 2020.gada nogalē. Toreiz kumulatīvais rādītājs auga ievērojami mērenāk, otrajā vilnī nepakāpjoties augstāk par 680 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Īpaši straujo saslimstības kāpumu infektologi un citi eksperti iepriekš skaidrojuši ar īpaši lipīgā Covid-19 "Delta" varianta izplatīšanos un dominēšanu.

Raugoties uz Covid-19 izplatību pērn, var novērot, ka ne tikai slimības izplatības pieauguma, bet arī samazināšanā fāze notikusi ilgākā laika posmā, taču trešajā vilnī līdz ar strauju izplatības "pīķa" sasniegšanu kumulatīvais rādītājs kritis tikpat strauji.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, vakar Latvijā atklāti 1689 jauni Covid-19 inficētie, savukārt kumulatīvais rādītājs samazinājies līdz 1405,2 gadījumiem. Līdzvērtīgs rādītājs pēdējo reizi fiksēts tikai pirms trim nedēļām - 20.oktobrī, turklāt šajā laikā kumulatīvais rādītājs bija "uzlēcis" līdz maksimālajai atzīmei un arī atgriezies. Līdz ar to trīs nedēļu laikā rādītājs "nosvārstījies" par teju 800 vienībām, liecinot par strauju saslimstības līknes "lūzumu", ko ar stingrajiem ierobežojumiem, kas Latvijā pastāv jau trešo nedēļu, vēlējās panākt valdība.

Īpaši stingrie ierobežojumi Latvijā tiks turpināti līdz 15.novembrim, pēc kā vairums pakalpojumu būs pieejami "zaļajā režīmā".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.