Menu
 

"Apotheka" sāk Covid-19 ātrā antigēna testa veikšanu aptiekās

  • Autors:  LETA
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Sākot no šodienas, "Apotheka" kā pirmais aptieku tīkls nodrošina iedzīvotājiem iespēju aptiekās veikt Covid-19 ātro antigēna testu sertificēta farmaceita vai farmaceita asistenta klātbūtnē, informēja aptieku tīkla pārstāve Agnese Grīnberga.

Ātrā antigēna testa veikšana sākta piecās "Apotheka" aptiekās, tai skaitā trīs aptiekās Rīgā, vienā aptiekā Aizkrauklē un vienā Ventspilī. Pēc ātrā antigēna testa veikšanas, ja rezultāts būs negatīvs, nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta arī testēšanas sertifikāta izdrukāšana.

Iespēju aptiekām veikt ātro antigēna testu un izsniegt testēšanas sertifikātu paredz šī gada novembra sākumā veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" un Aptieku darbības noteikumos. Covid-19 ātro antigēna testu var veikt darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanai nepieciešams uzrādīt testēšanas sertifikātu, proti, ja darbiniekam saskaņā ar normatīvo aktu prasībām darba pienākumu veikšanai klātienē nav nepieciešamā vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

"Esam operatīvi veikuši sagatavošanās un tehniskos darbus, lai atbilstoši visiem priekšnoteikumiem un noteiktajiem drošības pasākumiem varētu sākt piedāvāt "Apotheka" aptiekās pakalpojumu - Covid-19 ātro antigēna testu," skaidro "Apotheka" valdes loceklis Jānis Kūliņš.

Uzņēmums vērtēs, kāds būs pieprasījums no iedzīvotāju puses, un tad lems, vai nepieciešams paplašināt konkrētā pakalpojuma plašāku pieejamību aptieku tīklā. Pēc Kūliņa paustā, aptieku tīkla rīcība ir apliecinājums tam, ka tas ir gatavs aktīvi iesaistīties, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu aptiekās.

"Aptiekas ir neatņemama veselības aprūpes sistēmas sastāvdaļa, un, ņemot vērā aptieku plašo ģeogrāfisko izvietojumu, pakalpojumu klāsta paplašināšana aptiekās noteikti var veicināt ērtāku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem," uzskata "Apotheka" pārstāvis.

Viņš arī pieļauj, ka drīzumā "Apotheka" aptiekās iedzīvotājiem būs pieejami arī vakcinācijas pakalpojumi, ja maksimāli īsā laikā tiks izstrādāti nepieciešamie grozījumi normatīvajos aktos.

Pakalpojums aptiekās tiks sniegts atsevišķās pakalpojumu sniegšanas telpās, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Pēc pakalpojuma saņemšanas varēs saņemt un lejupielādēt elektroniski testēšanas sertifikātu. Nepieciešamības gadījumā farmaceits nodrošinās arī testēšanas sertifikāta izdrukāšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.