Menu
 

Plāno arī farmaceitiem noteikt tiesības veikt vakcināciju pret Covid-19

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.mk.gov.lv Foto - www.mk.gov.lv

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 23.novembrī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā. Tie paredz, ka iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varēs veikt arī farmaceiti aptiekās, informē Saeimas Preses dienestā.

Paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks profesionālās kompetences prasības farmaceitiem, kuri veic vakcināciju. Tāpat iecerēts, ka aptiekas pašas varēs brīvi noteikt, vai tās vēlas sniegt vakcinācijas pakalpojumus. Iespēja aptiekās vakcinēties pret Covid-19, sezonālo gripu un ērču encefalītu ļautu mazināt ģimenes ārstu pārslodzes risku, teikts likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts paredz arī pienākumu farmaceitam, kurš konstatējis vakcinācijas izraisītās komplikācijas, nekavējoties par to ziņot Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, vēsta Preses dienestā.

Kā atzīmēts likumprojekta anotācijā, farmaceiti var palīdzēt veicināt piekļuvi ticamai un uz pierādījumiem balstītai informācijai par vakcināciju, kā arī nodrošināt papildu vakcinācijas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Šobrīd likumā noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona. Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie galīgajā lasījumā vēl jāatbalsta Saeimai, atzīmē Preses dienestā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.