Menu
 

40 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē kopējo veselību un labsajūtu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

40 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē gan kopējo veselību, gan labsajūtu – katru rītu tie saskaras ar grūtībām pamosties un pa dienu jūtas pastāvīgi noguruši, liecina “Samsung Electronics Baltics” veiktā aptauja. Visvairāk ar šīm grūtībām saskaras iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem (49 %).

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju (47 %) uzskata, ka to uztura paradumi ir neveselīgi. Pārliecinošais vairākums, kas tā uzskata, ir tieši gados jaunāki cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem (54 %). Savukārt gandrīz trešdaļa aptaujāto (27 %) no rītiem mēdz izlaist vai neēst brokastis.

Pietiekama ūdens daudzuma uzņemšana ikdienā, līdzīgi kā veselīga miega režīms, ir paradums. Ja līdz šim paradums pietiekami padzerties nav izveidojies, pie tā ir jāstrādā apzināti. Aptauja atklāj, ka puse iedzīvotāju – 52 % – dienas laikā uzņem mazāk par 2 litriem ūdens, kas ir vidējais un ieteicamais daudzums, kuru, katru dienu papildus citiem uzņemtajiem šķidrumiem un ēdieniem, nepieciešams izdzert papildus.

41 % iedzīvotāju ir neveselīgi miega paradumi – miegam tiek veltītas mazāk nekā septiņas stundas diennaktī. Cilvēks, kurš nav izgulējies, grūtāk uztver informāciju un tās kontekstu, lēnāk reaģē uz kairinājumiem, kā arī, klausoties citu runātajā, miega badā biežāk uztvers tieši negatīvas nokrāsas vārdus un frāzes. Mazinās arī spēja uztvert jaunu informāciju un “noglabāt” to atmiņā,  tiek ietekmēta kognitīvo spēju kapacitāte un sociālās mijiedarbības spēju kvalitāte. Risinājums – rūpēties par savu miegu un sakārtot miega higiēnu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.