Menu
 

SPKC: Decembrī balstvakcīnu saņēmušie cilvēki slimnīcā nonākuši 7,5 reizes retāk

  • Autors:  Apriņķis.lv
Infografika - SPKC Infografika - SPKC

Decembrī Latvijā cilvēkiem ar primāro vakcināciju Covid-19 infekcija konstatēta 1,7 reizes retāk nekā nevakcinētajiem vai daļēji vakcinētiem, salīdzinot saslimstības intensitāti (uz 100 000 iedzīvotajiem) vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, bet tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju, saslimstība tika reģistrēta 5,5 reizes retāk, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Decembrī stacionāros vakcinētie (ar primāro vakcināciju) nonāca 3,1 reizi retāk nekā nevakcinētie/daļēji vakcinētie pacienti, bet tie, kuriem bija arī balstvakcinācija, 7,5 reizes retāk. Nāves gadījumu biežuma salīdzinājums parāda, ka cilvēku, kuriem bija primārā vakcinācija decembrī, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 5,5 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem/daļēji vakcinētajiem, bet tiem, kuri bija saņēmuši balstvakcināciju, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 24 reizes zemāks.

SPKC norāda, ka ne visiem cilvēkiem vakcīnas izraisa vienādi augstu aizsardzību. Jāņem vērā, ka augstas Covid-19 izplatības gadījumā infekcija biežāk skar arī vakcinētos cilvēkus. Tāpat, pieaugot vakcinēto cilvēku skaitam, kopējā saslimstībā matemātiski pieaug arī infekcijas gadījumu īpatsvars vakcinētajiem cilvēkiem. Tomēr saslimšanas risks nevakcinētajiem cilvēkiem joprojām ir ievērojami augstāks, salīdzinot infekcijas biežumu vakcinēto un nevakcinēto cilvēku grupā.

Aizvadītajā nedēļā – no 3. janvāra līdz 9.janvārim – jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis ievērojami – par 93,7%. Pēdējās septiņās dienās par 50,3% pieaudzis arī stacionēto pacientu skaits, vidēji dienā slimnīcās nonāk 71 cilvēks, saglabājas arī ievērojams pacientu skaits ar smagu slimības gaitu.

Vidēji dienā tika veikti 10 220 (iepriekš – 6633) testi, savukārt  vidēji dienā atklāti 1547 jauni gadījumi (iepriekš 799). No visiem veiktajiem testiem 4% (3171 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 96% (68 366 testi) pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 2% (267 inficētie) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 98% (10563 inficētie) pārējā sabiedrības daļā.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā strauji pieaudzis – 1,6 (nedēļu iepriekš 1,13), kas parāda strauju infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā. 

Pēc SKPC datiem, salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto, balstvakcīnu saņēmušo un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū pagājušajā nedēļā, cilvēkiem, kuri bija saņēmuši primāro vakcināciju, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži kā nevakcinētiem/ daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā, bet 2,7 reizes retāk tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā samazinājies līdz 785,4 (nedēļu iepriekš – 818,9). Igaunijā rādītājs palielinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 807,8 (nedēļu iepriekš – 640,2). Lietuvas rādītājs pieaudzis līdz 774,1 (pirms nedēļas – 737,2). 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.