Menu
 

Siguldā atklāta Pusaudžu resursu centra filiāle

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - twitter.com/sigulda_aizrauj Foto - twitter.com/sigulda_aizrauj

Rūpējoties par psihoemocionālo veselību un ģimeņu labbūtību, trešdien Siguldā, Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, atklāta Pusaudžu resursu centra (PRC) filiāle, kurā jaunieši un viņu tuvinieki var saņemt bezmaksas pakalpojumus, konsultācijas un atbalstu sarežģītās situācijās.

Atbalsta pakalpojumi Siguldas filiālē pieejami jau no 1.augusta. Novada pašvaldībā pavēstīja, ka svinīgajā atklāšanā 10.augustā piedalījās arī veselības ministrs Daniels Pavļuts, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un centra pārstāvji.

PRC sniegtā palīdzība īsteno atbalstu jauniešiem psihiskās veselības un uzvedības traucējumu sākumposmā, tādējādi samazinot iespēju, ka jaunietim būs nepieciešama komplicēta palīdzība ārstniecības iestādē. Plānots, ka jau līdz šī gada beigām Siguldas filiālē varētu sniegt palīdzību ap 50 jauniešiem un viņu ģimenēm garastāvokļa traucējumu programmas ietvaros.

Pieteikties konsultācijām PRC Siguldas filiālē var, rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., ziņu lietotnē WhatsApp vai zvanot uz tālruņa numuru 27899515. Tāpat pieejamas arī attālinātas konsultācijas, ko var saņemt, zvanot uz tālruņa numuru 25737363 centra darba laikā no plkst. 12.00 līdz 19.00. Atbalstu iespējams pieteikt arī attālināti, aizpildot anketu. Plašāka informācija par atbalsta iespējām pieejama PRC tīmekļa vietnē.

Jau vēstīts, ka Covid-19 pandēmijas izraisīto seku rezultātā 2021. gada rudenī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnika pieredzēja vēsturiski lielāko pacientu pieaugumu: ambulatorajos pakalpojumos bija vērojams 18% pieaugums, dienas stacionārā pacientu skaits audzis par 27%, bet stacionēšana bija nepieciešama par 12% vairāk pacientu nekā 2020. gadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.