Menu
 

Aptauja: Sabiedriskās vietās bez iespējas distancēties sejas masku turpina nēsāt 22% iedzīvotāju

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sabiedriskās vietās bez iespējas distancēties sejas masku turpina nēsāt 22% iedzīvotāju, secināts secināts "Benu Aptiekas" pasūtītā pētījumā.

Vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci citam no cita, kopumā 22% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nēsā sejas maskas, piemēram, pārpildītā sabiedriskajā transportā, veikalā un citās vietās, kur drūzmējas daudz cilvēku.

Tikmēr 76% vietās bez iespējas ievērot savstarpējo distanci sejas masku nenēsā, bet vēl 2% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc dzimuma, biežāk sejas masku vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, nēsā sievietes. To dara 23% sieviešu, kamēr vīriešiem šis rādītājs ir 20%. 

Tikmēr 75% sieviešu un 78% vīriešu sejas masku minētajos gadījumos nenēsā, bet vēl 2% sieviešu un 3% vīriešu konkrētu viedokli šajā jautājumā sniegt nevarēja.

Pēc vecuma sejas masku biežāk turpina nēsāt vecāka gadagājuma cilvēki - vecumā no 55 līdz 74 gadiem šādu atbildi sniedza 33%, kam seko respondentu grupa vecumā no 25 līdz 34 gadiem un aptaujātie vecumā no 45 līdz 54 gadiem, kamēr pārējās vecuma grupās šis rādītājs svārstās no 12% līdz 15%.

Vērtējot aptaujas datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, nedaudz biežāk sejas masku vietās bez iespējas ievērot drošu distanci nēsā latvieši - viņu vidū šis rādītājs ir 22%, kamēr krievvalodīgajiem - 20%.

Pēc izglītības līmeņa sejas masku biežāk vietās, kur nevar ievērot drošu distanci, nēsā iedzīvotāji ar augstāko izglītību - viņu vidū šis rādītājs ir 22%, kamēr respondentu vidū ar vidējo izglītību šādu atbildi sniedza 16%.

Tikmēr sejas masku minētajos gadījumos nenēsā 76% augstāko izglītību ieguvušo respondentu un 84% aptaujāto ar vidējo izglītību.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", aptaujājot 1518 respondentus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.