Menu
 

Ierobežojumu atgriešanās iedzīvotājus uztrauc vairāk nekā saslimšana ar Covid-19

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Iespējamība saslimt ar Covid-19 uztrauc salīdzinoši nelielu daļu jeb 36 % Latvijas iedzīvotāju, bet divreiz vairāk – 75 % – aptaujāto baidās no Covid-19 ierobežojumu atgriešanās, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” Drošības indeksa rezultāti. Gan par inficēšanos ar Covid-19, gan par ierobežojumiem visvairāk nobažījušies seniori.

Drošības indeksa aptauja rāda, ka gripa iedzīvotājus satrauc nedaudz mazāk kā Covid-19 – no inficēšanās ar gripas vīrusu baidās 30 % respondentu. Vienlaikus redzams, ka bažas par abām minētajām slimībām pieaug proporcionāli aptaujāto vecumam. Piemēram, vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem Covid-19 uztrauc katru trešo jeb 28 %, savukārt 64 līdz 75 gadu vecumā par to nobažījušies jau divreiz vairāk respondentu – 58 %. Lauku iedzīvotāji par Covid-19 izplatību un saslimšanu raizējas vairāk nekā rīdzinieki.

Arī iespējamā Covid-19 ierobežojumu atgriešanās visvairāk uztrauc seniorus (82 %) un iedzīvotājus ar zemākiem ienākumiem, turklāt samērā liela atšķirība šajā jautājumā vērojama starp krieviski un latviski runājošajiem – krievvalodīgie ir noraizējušies vairāk (85 %) nekā latvieši (68 %).

Lietuvā, kur arī veikts “Ergo” Drošības indeksa pētījums, Covid-19 ierobežojumu atgriešanās iedzīvotājus uztrauc mazāk nekā Latvijā (62 %).

“Zīmīgi, ka 38 % aptaujas dalībnieku atzina, ka pandēmijas laikā ir atstājuši novārtā vai ielaiduši kādu savu saslimšanu, atliekot vizīti pie ārsta. Šī problēma nedaudz mazāk skārusi iedzīvotājus ar augstiem ienākumiem, taču kopumā, domājot par sabiedrības veselību, šāds rādītājs ir bīstams. Ļoti iespējams, tas ir arī viens no iemesliem, kādēļ tik lielā daļā sabiedrības valda uztraukums par Covid-19 ierobežojumu atgriešanos, kas var nozīmēt limitētu pieejamību dažādiem pakalpojumiem, lai gan Covid-19 saslimstības kumulatīvais rādītājs Latvijā patlaban samazinās un bija salīdzinoši zems arī aptaujas veikšanas brīdī,” aptaujas datus komentējis Gints Konrads, “Ergo Life Insurance SE” Dzīvības un Veselības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Latvijas iedzīvotāju drošības izjūta par veselību kopumā ir nedaudz palielinājusies, taču joprojām vērojama liela neuzticība veselības nozarei – 71 % aptaujāto baidās, ka saslimšanas gadījumā nesaņems kvalitatīvu ārstēšanu. Jaunieši par to uztraucas vismazāk, bet pensijas vecuma cilvēki – visvairāk. Tikpat liels ir uztraukums par iespēju saslimt ar smagu slimību, kas var prasīt sarežģītu un ilgu ārstēšanos. Savukārt 69 % aptaujāto baidās, ka saslimšanas gadījumā nevarēs samaksāt par ārstēšanos.

50 % aptaujāto uztraucas, ka viņu veselību varētu nelabvēlīgi ietekmēt pieejamās pārtikas kvalitāte (daudz sintētisku un veselībai kaitīgu vielu), 55 % baidās ciest nelaimes gadījumā, bet 58 % ir nobažījušies, ka var gūt traumas, kas prasīs nopietnu ārstēšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.