Menu
 

Aicina veidot ekspertu grupu ārkārtas situācijas risināšanai neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā Rīgas reģionā

  • Autors:  LETA
Aicina veidot ekspertu grupu ārkārtas situācijas risināšanai neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā Rīgas reģionā arhīvs

Latvijas Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācija (LNMSA) aicina sasaukt krīzes vadības padomi un izveidot ekspertu grupu, lai risinātu situāciju saistībā ar ārkārtas situācijas izsludināšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālajā centrā, informēja asociācijas prezidents Rafaels Ciekurs.

Vēstule ar šādu aicinājumu nosūtīta Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), kā arī zināšanai - veselības ministrei Andai Čakšai (ZZS) un Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TBLNNK).

LNMSA norāda, ka izveidojusies situācija ir jāuztver kā nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, neraugoties uz to, ka NMPD Rīgas reģionālais centrs sola spēju nodrošināt brigāžu darbu neatliekamu saslimšanu gadījumos. Asociācija uzsver, ka NMPD Rīgas reģionālais centrs nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību arī valstiski svarīgākajos infrastruktūras objektos, piemēram, lidostā "Rīga", Rīgas ostā un citur.

Ciekurs arī vērš uzmanību, ka tuvojas valsts svētku laiks, kad Rīgas reģionā palielināsies ārvalstu viesu skaits, un būs vairāki pasākumi, kuros pulcēsies lielas cilvēku masas un būs nepieciešams nodrošināt neatliekamo palīdzību.

Viņš aicina Kučinski reaģēt, lai maksimāli ātrā laikā novērstu ārkārtas situāciju, "kuras rezultātā tiek apdraudētas cilvēku dzīvības un valsts driošība kopumā".

LETA jau ziņoja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā, jo ir neapmierināti ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Cipule norādīja, ka situācijas risināšanai pastiprināta uzmanība tiks pievērsta brigāžu darba plānošanai un izsaukumu šķirošanai, kas iedzīvotājiem nozīmēs biežākus atteikumus gadījumos, kad nebūs apdraudēta cilvēka dzīvība.

Pēc Cipules teiktā, patlaban plānots runāt ar Veselības ministriju (VM) un Ministru kabinetu, lai meklētu problēmas risinājumus. Dienests rādītājus un datus par savu darbu iesniegs gan VM, gan valdībā.

Vienlaikus Cipule norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukties, ka palīdzība neatliekamos gadījumos netiks sniegta, jo dienests darbu turpinās ierastajā ritmā, proti, dzīvībai un veselībai tiešu apdraudējumu gadījumos palīdzība viennozīmīgi tikšot nodrošināta.

Ministru prezidents pirmdien plāno ar NMPD amatpersonām, veselības un citiem ministriem pārrunāt jautājumu saistībā ar ārkārtas medicīniskās situācijas izsludināšanu NMPD Rīgas reģionālajā centrā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.