Menu
 

Aptauja: Latvijā 80% iedzīvotāju apņēmušies pusgada vai gada laikā pārbaudīt redzi

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijā 80% aptaujāto iedzīvotāju apņēmušies pusgada vai gada laikā pārbaudīt redzi, liecina optikas veikalu tīkla "Vision Express" aptauja par iedzīvotāju redzes pārbaudes tendencēm.

Gandrīz puse jeb 45% aptaujāto kontaktlēcu nēsātāju redzi pārbauda reizi gadā, bet no aptaujātajiem briļļu nēsātājiem - 37% atzinuši, ka redzi pārbauda vismaz reizi gadā.

Aptaujā noskaidrots, ka vairāk par savu redzi rūpējas sievietes - 40% aptaujāto sieviešu atzina, ka pēdējā gada laikā ir veikušas redzes pārbaudi. Turpretim 23% aptaujāto vīriešu atzina, ka pēdējo redzes pārbaudi veikuši pirms trīs gadiem, bet 32% norādījuši, ka redzes pārbaudi veikuši pēdējā gada laikā.

Kā liecina aptaujas rezultāti, lielākā daļa to cilvēku, kuri izmanto tikai kontaktlēcas un tās nekombinē ar brillēm, atzina, ka viņu pēdējā pirkuma summa ir bijusi lielāka par 50 eiro. Tāpat respondenti atklāja, ka būtu gatavi šādu summu par kontaktlēcām un to kopšanas līdzekļiem tērēt arī turpmāk. Turklāt 55% respondentu, atzina, ka priekšroku dod tieši mēneša kontaktlēcām, bet 32% - vienas dienas kontaktlēcām, kas tiek lietotas konkrētās situācijās.

"Vision Express" zīmolvedības projektu vadītāja Baiba Bauze sacīja, ka joprojām kontaktlēcas kā vienīgo redzes korekcijas līdzekli izmanto neliela daļa cilvēku, aptuveni 9%, lielākoties tās tiek kombinētas ar brillēm, atkarībā no situācijas. "Izvērtējot aptaujas rezultātus, nonācām pie interesantiem secinājumiem, kas apgāž dažādus sabiedrībā valdošos mītus. Piemēram, liela daļa no mums uzskata, ka kontaktlēcas pārsvarā valkā tieši jaunieši aktīvā dzīvesveida vai stila dēļ. Tomēr tā, kā atklāj pētījuma rezultāti, aktīvākā kontaktlēcu lietotāju auditorija ir cilvēki vecumā virs 30 gadiem," atzīmēja Bauze.

Viņa papildināja, ka 39% no aptaujātajiem iedzīvotājiem vecumā virs 30 gadiem atzinuši, ka pārsvarā nēsā kontaktlēcas un dažreiz brilles, bet 10% no viņiem ikdienā izmanto tikai kontaktlēcas. Savukārt puse no šajā vecuma grupā aptaujātājiem lēcu valkātājiem tās regulāri izmanto ikdienā.

Aptauja par Latvijas iedzīvotāju redzes pārbaudes paradumiem veikta 2018.gada novembrī, internetā aptaujājot 1535 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.