Menu
 

"Vaivaros" veikta renovācija, kā arī izveidota rehabilitācijas programma pacientiem ar retām slimībām

  • Autors:  LETA
Foto: www.facebook.com/vaivari Foto: www.facebook.com/vaivari

Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" izveidota jauna rehabilitācijas programma pacientiem, kuriem noteikta reta neiromuskulāra slimība ar jauniem vai progresējošiem funkciju traucējumiem, 9. maijā žurnālistus informēja centra ārste Zaiga Kalnbērza-Ribule.

Šo rehabilitācijas programmu plānots attīstīt ciešā sadarbībā ar Reto slimību koordinācijas centra speciālistiem, kuri plāno un realizē izmeklējumus un diagnostiku konkrētām retām slimībām, lai veicinātu vienotu pamatprincipu izmantošanu ikdienas praksē darbā ar pacientiem, taču nereti pietrūcis pēctecīgas un saskaņotas darbības rehabilitācijas jomā, norāda "Vaivaros". Kalnbērza-Ribule informēja, ka programmā tiks nodrošināta stacionāra palīdzība ar multidisciplināru pieeju. Uzraudzību programmā nodrošinās 24 stundu garumā.

Kalnbērza-Ribule norādīja, ka multidisciplinārās rehabilitācijas komanda nodrošinās fizioterapiju, ergoterapiju, ortozista, psihologa konsultācijas un logopēda konsultācijas. Tāpat tiks piedāvāta hidroterapija, nodarbības baseinā, nodarbības trenažieru zālē, virtuālās realitātes nodarbības, fizikālā terapija un masāžas. Programmā būs pieejamas arī sociālā darbinieka konsultācijas, deju un kustību terapija, mākslas un mūzikas terapija, kā arī uztura speciālista konsultācijas un citi nepieciešamie pasākumi.

Centra pārstāve norādīja, ka komandā speciālisti izstrādā individuālu medicīniskās rehabilitācijas un dinamiskās novērošanas plānu, ņemot vērā pacienta pamata saslimšanu un specifiskās vajadzības. Viens kurss vidēji ilgs 14 dienas.

Kā 9. maijā žurnālistus informēja centra vadītāja Anda Nulle, centra "Vaivari" divos stāvos veikti renovācijas darbi 2,774 miljonu eiro apmērā. Kopumā no šīs summas 1,508 miljoni eiro bija Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, 160 000 eiro – valsts budžeta finansējums, bet 1,107 miljoni eiro – paša rehabilitācijas centra līdzekļi.

Centra vadītāja Anda Nulle informēja, ka patlaban pēc renovācijas darbiem centra 6. un 7. stāva telpas uzlabotas gan aprīkojuma, gan vizuālā izskata ziņā, turklāt tās kļuvušas arī funkcionālākas pacientu daudzveidīgajām rehabilitācijas vajadzībām.

"Vaivaros" notikuši arī atjaunošanas darbi centra piegulošajā teritorijā, piesaistot Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzekļus. Par šo finansējumu uzlabota vides pieejamība un iespēja izmantot jaunizveidotus celiņus arī dažādu grūtības pakāpju dozētas slodzes pastaigām un nodarbībām.

Kā informēja Nulle, pērn centrā "Vaivari" stacionārā rehabilitācija tika sniegta 5633 pacientiem, turklāt "Vaivaros" neesot problēmu ar cilvēkresursu nodrošinājumu, jo brīvo vakanču praktiski neesot.

Centra vadītāja norādīja, ka periodā no 2020. līdz 2025. gadam "Vaivaros" plānots izveidot multifunkcionālu zāli, kā arī ārstu un funkcionālo speciālistu biroju un pacientu apskates telpas. Tāpat iecerēts izbūvēt ārstniecības personāla ģērbtuves ar dušām.

9. maijā apskatīt "Vaivaros" veiktos remontdarbus bija ieradusies veselības ministre Ilze Viņķele (AP), kura pasākumā norādīja, ka šīs renovācijas ir spilgts apliecinājums tam, kāpēc rehabilitācijas joma pelnīti guvusi lielu uzmanību sabiedrības un veselības nozares profesionāļu vidū. Viņķele norādīja, ka cilvēka ārstēšana slimnīcā nereti ir tikai ceļa sākums, jo bez rehabilitācijas darbs ir puspabeigts, un šī iemesla dēļ, pēc ministres domām, rehabilitācijas attīstība Latvijā ir nozīmīga.

LETA pērn ziņoja, ka "Vaivaru" attīstībā plānots ieguldīt vēl apmēram divus miljonus eiro tā sestā un septītā stāva remontam, kā arī tehnoloģiskā aprīkojuma papildināšanai un atjaunošanai. Centrs pēdējo gadu laikā ir investējis ievērojamus līdzekļus, lai atjaunotu divas nozīmīgas nodaļas: otro nodaļu, kurā medicīnisko rehabilitāciju saņem bērni un pieaugušie ar dažādām muskuloskeletālām patoloģijām, un trešo nodaļu, kurā tiek veiktas kardioloģiskās un pulmonoloģiskās rehabilitācijas programmas pieaugušajiem pacientiem.

Pērn centrā "Vaivari" stacionārā rehabilitācija tika sniegta 5633 pacientiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.