Menu
 

VARAM veido vienotu tīmekļvietu ar informāciju par atkritumu dalītas vākšanas iespējām Latvijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ekrānšāviņš no www.skiroviegli.lv Ekrānšāviņš no www.skiroviegli.lv

Valsts vides dienests sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūru ir uzsācis darbu pie vienotās atkritumu dalītās vākšanas tīmekļvietnes www.skiroviegli.lv (Šķiro viegli) izveides. Tā ļaus iedzīvotājiem ērti atrast sev tuvākās atkritumu dalītas vākšanas vietas, saņemt nepieciešamo informāciju par atkritumu veidiem, kas attiecīgajā vietā tiek pieņemti, kā arī paziņot vietas apsaimniekotājam par neatbilstībām un pārkāpumiem, ja tādi tiek konstatēti.

Ministrijā skaidro, ka minētā tīmekļvietne jau ir izveidota, taču tur ievietotā informācija ne vienmēr ir aktuāla un precīza. Tādēļ VARAM izstrādātās izmaiņas normatīvajā regulējumā uzliks par pienākumu atkritumu apsaimniekotājiem vietnē ievadīt un uzturēt aktuālu informāciju par dalītās vākšanas punktiem un laukumiem.

Iedzīvotāju ērtībām tiks izstrādāta arī vienkāršota mobilā lietotne, kurā būs iespējams atrast sev ērtāko atkritumu dalītas vākšanas vietu kartē, kā arī iepazīties ar papildu informāciju: adrese, pieņemamie atkritumu veidi u.c. Plānots, ka tīmekļvietne pilnīgā versijā un mobilā lietotne uzsāks savu darbību 2020.gada pavasarī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.