Menu
 

Sākoties lašveidīgo nārstošanai, Gaujā aizliegts makšķerēt ar mākslīgo ēsmu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Gaujā sācies lašu un taimiņu saudzēšanas laiks, kad lašveidīgās zivis gatavojas ikgadējam rudens nārstam. Šai laikā līdz 31. decembrim Gaujā, no ietekas jūrā augšpus pret straumi līdz šosejas tiltam Strenčos, aizliegta visa veida makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu, atgādina Siguldas novada pašvaldība.

Rūpējoties par lašu un taimiņu populācijas saglabāšanu, “Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Siguldas novada pašvaldības policiju veic pastiprinātus drošības pasākumus.

Pēdējās desmitgadēs lašu izplatība Latvijā ir būtiski samazinājusies, tādēļ to aizsardzība rudens mēnešos nārsta laikā ir ļoti nozīmīga. No viena lašu pāra pēc gadiem upē atgriežas aptuveni 50 jaunu lašu, tāpēc nelikumīga lašu iegūšana šajā laikā nav tikai vienas zivs iznīcināšana.

Iedzīvotāji aicināti nebūt vienaldzīgi un ziņot par pamanītiem pārkāpumiem vai aizdomīgām rīcībām, kuru mērķis var būt nelegāla zivju ieguve, zvanot vai sūtot īsziņu uz “Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības” diennakts informatīvo tālruņa numuru 25442000. Tāpat iedzīvotāji par šo zivju nelikumīgu iegūšanu aicināti ziņot Valsts vides dienestam, zvanot uz diennakts tālruņa numuru 26338800 vai ziņojot mobilajā lietotnē Vides SOS.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.