Menu
 

Gaujas nacionālajam parkam plāno piešķirt 48 871 eiro negaisa postījumu novēršanai

  • Autors:  LETA
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūgusi valdībai piešķirt 48 871 eiro jūnijā notikušā spēcīgā negaisa radīto postījumu novēršanai Gaujas nacionālajā parkā.

Spēcīgais negaiss piedzīvots naktī no 11. uz 12.jūniju. Ministrija skaidro, ka negaisa laikā 14 infrastruktūras objektos izskalotas takas, izgāzti un nolauzti koki, sabojātas kāpnes, skatu platformas un cita dabas tūrisma infrastruktūra. Turklāt zibens izlādes rezultātā sabojāts ūdens sūknis un dzīvnieku elektriskie gani Līgatnes dabas takās, kā arī lifts un ventilācijas iekārtas pārvaldes administratīvajā ēkā Baznīcas ielā 7, Siguldā.

Radīto zaudējumu apmērs vairākkārtīgi pārsniedz Dabas aizsardzības pārvaldes iespējas seku likvidēšanas un infrastruktūras atjaunošanas darbus īstenot ikgadēji piešķirtā finansējumu ietvaros, norāda VARAM.

Par zibens izlādes radītajiem bojājumiem ūdens sūknim un dzīvnieku elektriskajiem ganiem Līgatnes dabas takās, liftam un ventilācijas iekārtām pārvaldes administratīvajā ēkā ir saņemta apdrošināšanas atlīdzība - kopumā 4070 eiro.

VARAM lūdz no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt papildu finansējumu 48 871 eiro apmērā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, postījumu novēršanai objektos, par kuriem nebija iespējams pieprasīt apdrošināšanas atlīdzības.

Tā, piemēram, dabas takā "Murjāņi-Līgatne" izgāzti koki un nolauzti koku zari 32 kubikmetru apjomā. Nepieciešams atjaunot dabas maršrutu, atzāģēt un novākt kritušo koku koksni, kā arī novērtēt potenciāli bīstamo koku stāvokli, nepieciešamības gadījumā veicot preventīvus pasākumus, proti, koka vainagu kopšanu. Turklāt šīs takas posmā izveidojušies arī grants seguma izskalojumi 1,6 kilometru kopgarumā.

Savukārt Līgatnes dabas takas posmā "Alņu voljers" salauztas margas, kāpnes un skatu platformas. Tāpat Līgatnes pārceltuves atbalsta sienās izveidojies Gaujas upes krastu izskalojums, līdz ar to nepieciešams atjaunot atbalsta sienu uzbērumus.

Pie Gūtmaņa alas esošās gājēju takas grants seguma izveidojušies izskalojumi 2800 kvadrātmetru platībā un izgāzti koki un nolauzti koku zari četru kubikmetru apjomā. Šajā vietā nepieciešams atjaunot kājinieku un velo maršruta grants seguma klātni, veikt virskārtas līdzināšanu un blietēšanu, atzāģēt un novākt kritušo koku koksni kā arī novērtēt potenciāli bīstamo koku stāvokli, nepieciešamības gadījumā veikt koku vainagu kopšanu.

Šie ir tikai daži no negaisa radītajiem postījumiem.

Par finansējuma piešķiršanu valdība lems 22.oktobrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.