Menu
 

Oktobris bijis siltākais kopš 2008.gada

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lai gan siltuma rekordu oktobrī bija divreiz mazāk nekā pērn, šā gada oktobra vidējā gaisa temperatūra bija augstākā kopš 2008.gada, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra valstī bija +8,4 grādi, par trim grāda desmitdaļām apsteidzot pērnā gada oktobri un par trim grāda desmitdaļām atpaliekot no 2008.gada oktobra. Mēneša norma jeb 1981.-2010.gada vidējais rādītājs ir +6,9 grādi.

Oktobra sākumā tika pārspēti četri aukstuma rekordi, bet no 14. līdz 26.oktobrim - 47 siltuma rekordi. Tai skaitā 16., 20., 22. un 25.oktobrī tika labots visas Latvijas rekords, turklāt 22.oktobrī Daugavpilī sasniegtie +19,2 grādi nu ir augstākā gaisa temperatūra, kas valstī jebkad reģistrēta mēneša pēdējā dekādē.

Pagājušā gada oktobrī krita simts siltuma rekordu un nebija neviena aukstuma rekorda.

2019.gada oktobra augstākā gaisa temperatūra bija +20,5 grādi 16.datumā Pāvilostā, savukārt zemākā gaisa temperatūra valsts novērojumu stacijās bija -6,5 grādi 30. un 31.oktobrī Rēzeknē.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā oktobrī bija 79 milimetri jeb 108% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu bija Ventspilī - 135 milimetri, - savukārt mazākais nokrišņu daudzums bija 42 milimetri novērojumu stacijā "Jelgava", Staļģenē.

Vidēji Latvijā oktobrī bija 13 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk - 17 - šādu diennakšu bija Kuldīgā, Rucavā un Ventspilī, bet vismazāk - deviņas - to bija Krāslavas novada Piedrujā.

Stiprākais vējš pūta 27.oktobrī, kad Priekuļu novērojumu stacijā tika reģistrētas brāzmas līdz 27 metriem sekundē. Saskaņā ar datiem no Igaunijas todien Rīgas jūras līča ziemeļdaļā brāzmu spēks sasniedza 31 metru sekundē, arī Salacgrīvas ostā rietumu vējš brāzmās pastiprinājās līdz 30 metriem sekundē.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.