Menu
 

Latvijā iedzīvotājus vides jautājumos visvairāk satrauc atkritumu pieaugums, citviet Eiropā - klimata pārmaiņas

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijā visvairāk iedzīvotāju - 49% - vides jautājumos satrauc pieaugošais atkritumu daudzums, liecina "Eirobarametra" aptaujas rezultāti par vides jautājumiem Eiropas Savienībā.

Igaunijā 54% aptaujāto iedzīvotāju vides jautājumos visvairāk satrauc mežu izciršana, savukārt Lietuvā mežu izciršana satrauc 63% iedzīvotāju. Eiropā iedzīvotājus lielākoties visvairāk satrauc jautājums par klimata pārmaiņām.

"Eirobarametra" aptaujas dati liecina, ka 32% no visiem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem vides saglabāšanu un cīņu ar klimata pārmaiņām minējuši kā svarīgākos Eiropas Parlamenta uzdevumus. Kopumā 11 valstīs tā bija visbiežāk minētā prioritāte - Zviedrijā tā uzskata 62% aptaujāto, Dānijā - 50%, Nīderlandē - 46%. Latvijā vides jautājumus kā svarīgākos minēja tikai 15% aptaujāto, un tas ir otrais zemākais rādītājs ES pēc Bulgārijas (14%).

Vaicāti par vissvarīgākajām vides problēmām, aptaujātie visā Eiropā visbiežāk nosauca klimata pārmaiņas (52%), gaisa piesārņojumu (35%), jūras piesārņojumu (31%), atmežošanu un atkritumu daudzuma palielināšanos (abus 28%).

Kā liecina "Eirobarometra" dati, Latvijā 41% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka jauniešu klimatu izmaiņu protesti ietekmē politiku nacionālā līmenī, savukārt Eiropas Savienības (ES) līmenī - 59%, Igaunijā šādu viedokli pauduši attiecīgi 40% un 49% iedzīvotāju, savukārt Lietuvā - attiecīgi 48% un 63%.

"Eirobametra" dati atklāj, ka vispārliecinātākie ir Īrijas iedzīvotāji - 70% aptaujāto Īrijas iedzīvotāju uzskata, ka jauniešu klimatu izmaiņu protesti maina politiku nacionālā līmenī, 74% - ka ES līmenī. Otrajā vietā ir Zviedrija, kurā šādu viedokli pauduši attiecīgi 76% un 71%. Viszemākais pārliecības rādītājs bijis Lielbritānijā un Čehijā.

Eirobarometra aptaujas tiek veiktas kopš 1973. gada. Šo aptauju veica oktobrī visās ES dalībvalstīs tiešās intervijās aptaujājot 27 607 respondentus (Latvijā - 1007), kuri sasnieguši vismaz 15 gadu vecumu.

1 komentārs

  • Jānis Lakijs
    Jānis Lakijs Svētdiena, 01 Decembris 2019 06:55 Komentāra saite

    LETA ir patiešām lielisks ziņu avots. Tik īsā tekstā skaidri paziņots, ka Lietuva, Latvija un Igaunija nav Eiropas daļa, kā arī skaidri pausta radikāli eiroskeptiska, es pat teiktu, prokremliska nostāja, dēvējot "Eirobarometru" par "Eirobarametru" :) Bet ja runājam nopietni, tad prieks, ka Latvijā, Lietuvā un Igaunijā cilvēki domā par reālo problēmu risināšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.