Menu
 

Pērn Jaunmārupē un Skultē fiksēts lidmašīnu radīto trokšņu samazinājums

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Saskaņā ar izstrādāto rīcības plānu trokšņa samazināšanai 2019. – 2024. gadam un pateicoties mērķtiecīgai sadarbībai ar lidostu “Rīga” un plānotajiem pasākumiem 2019. gadā, lidostas “Rīga” trokšņa monitoringa stacijās fiksēts gaisa kuģu radīto trokšņu samazinājums, pat neraugoties uz straujo apkalpoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu.

Par to liecina mērījumu dati par 2019.gada 12 mēnešiem, vēsta Mārupes novada pašvaldība.

Vislielākais samazinājums fiksēts trokšņa monitoringa stacijā, kas izvietota Jaunmārupē, kur pagājušā gada divpadsmit mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, diennakts trokšņa rādītājs ir samazinājies: Jaunmārupē par 1,1 A izsvērto decibelu (dBA) līdz 56,9 dBA un Skultē par  0,9 dBA, līdz 53,3 (dBA).

Skultes un Jaunmārupes stacijās ir zemākais trokšņa līmenis, kas fiksēts kopš 2014. gada, kad tiek veikti akreditēti trokšņa monitoringa mērījumi.

Tāpat trokšņa līmeņa samazinājums ir saistīts ar nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” īstenoto flotes nomaiņu un gaisa kuģu dzinēju pārbaužu vietas maiņu uz dienvidu pretapledošanas laukumu, kas līdz šim būtiski ietekmējis Skultes iedzīvotājus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.