Menu
 

Lielā talka šogad norisināsies 25. aprīlī

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

25.aprīlī jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies Lielā talka, kuras ietvaros tiks vērsta uzmanība uz apkārtējās vides sakopšanu un labiekārtošanu, tajā pašā laikā domājot arī par Latvijas ilgtspēju un virzību iepretim zaļākās valsts pasaulē statusam. Kā informēja talkas rīkotāji, viens no 2020. gada Lielās talkas vadmotīviem ir “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija".

Lielās talkas vadmotīva mērķis ir veicināt izpratni, ka mums ir jātur rūpe ne tikai par savu sētu, pagalmu, bet par mūsu valsti kopumā. Tieši šī iemesla dēļ jau otro gadu pēc kārtas līdz ar Lielās talkas kustību norisinās arī Ideju talka, kuras ietvaros ikviens ir aicināts nākt klajā ar idejām, kas ilgtermiņā var nodrošināt Latvijas ilgtspēju, domājot ne tikai par to, kā atkritumus samazināt, bet kā tos neradīt.

“Ja pirms aptuveni desmit gadiem lielākoties cīnījāmies ar “atkritumu kalniem” gandrīz katrā pašvaldībā, tad tagad arvien vairāk pašvaldību kļuvušas teju brīvas no tiem. Tādēļ arvien populārākas kļūst labiekārtošanas talkas, kopīgiem spēkiem sakopjot publiskas vietas,” teic projekta “Lielā talka” vadītāja Vita Jaunzeme. ”Mēs negrasāmies pie tā apstāties – būtiski skatīties nākotnē un fokusēties uz kopējo sabiedrības izglītošanu, lai mūsu jaunieši šīs zināšanas nodotu nākamajām paaudzēm. Jau pērnā gada Pasaules talka pierādīja, ka Latvija uz kopējā valstu fona ir videi draudzīga nācija, tomēr, lai kļūtu par zaļāko valsti pasaulē, nepieciešama ikviena mūsu valsts iedzīvotāja iesaiste.”

Ņemot vērā pašvaldību aktīvo iesaisti talkā, arī šogad Lielās talkas ietvaros turpinās pērn aizsāktā atkritumu šķirošana, kurā talcinieki tiks aicināti atdalīt plastmasu, izmantojot zilas krāsas maisus, bet citiem atkritumiem būs paredzēti balti maisi.

Ar šo gadu “Lielā talka” uzsāk sadarbību ar biedrību “1836”, akcentējot Latvijas 1836 kilometru garās pierobežas sakopšanu un labiekārtošanu, lai Latvijā veicinātu vides tūrismu. Projekta “1836” vadītājs Enriko Podnieks pavēstījis, ka šogad Lielās talkas ietvaros plānots uzlabot infrastruktūru, ierokot 100 ceļa stabus apkārt Latvijas robežai, turklāt iedzīvotājiem uzņēmumiem, kopienām, skolā un ģimenēm līdz 25.martam ir iespēja rezervēt savu stabiņu projekta mājaslapā.

11 gadu garumā “Lielajā talkā” kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, latvieši talkojuši arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008. gadu. Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.