Menu
 

"Latvenergo": Latvijā 10 gados elektroautomobiļu skaits sasniegs 36 000

  • Autors:  Appriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Ņemot vērā prognozes un starptautiskās tendences, Latvijā līdz 2030. gadam būs vairāk nekā 36 000 elektroautomobiļu. Jau šogad “Latvenergo” strauji turpinās attīstīt publisko uzlādes staciju tīklu atbilstoši augošajam pieprasījumam, tādēļ kopumā to skaits pārsniegs 1000, ceturtdien konferencē "Tīra enerģija transportam" prognozēja AS "“Latvenergo”" valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

Lai arī joprojām elektroautomobiļu skaits Latvijā nav liels, tomēr tas palielinās arvien straujāk. Atbilstoši CSDD datiem 2019. gada sākumā bija reģistrēti 442 vieglie elektroautomobiļi, savukārt 2020. gada sākumā – jau 658, kas ir par 49 % vairāk. Tendence kļūst arvien straujāka, un, tāpat kā pasaulē, to veicina tas, ka arī Latvijas automobiļu tirgū ir pieejami dažādi modeļi, auto kļūst arvien pieejamāki, ar tiem nobraucamais attālums būtiski pieaug, kā arī paplašinās uzlādes staciju tīkls.

Pēc “Latvenergo” prognozēm, Latvijā 2025. gadā varētu būt jau vairāk nekā 10 000 elektroautomobiļu, savukārt 2030. gadā – jau vairāk nekā 36 000. Iemesls kāpumam ir līdzīgs kā šobrīd pasaulē – no vienas puses, strauja tehnoloģiju attīstība,  arvien lielāka to pieejamība un infrastruktūras veidošanās, no otras, apzināti veidota politika elektromobilitātes ieviešanai, lai līdz 2050. gadam samazinātu CO2 izmešus.

K.Cikmačs uzskata, ka 2030. gadā Latvijā mājas uzlādes varētu radīt vienlaicīgu jaudas pieprasījuma pieaugumu līdz 200 MW naktī, savukārt publiskās uzlādes līdz 60 MW dienas laikā, toties, pēc viņa vārdiem, ieguvums katram no mums būs vide bez trokšņa un gaisa piesārņojuma aiz loga.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgas uzlādes iespējas, Latvijā līdz 2025. gadam būs vismaz 1000 publisko uzlādes punktu. Būtisku daļu no tām veidos “Latvenergo” uzlādes tīkls, šajā gadā turpinot sava uzlādes tīkla paplašināšanu ne tikai Rīgā, bet arī ārpus tās. Ņemot vērā to,  ka 75-80 % uzlāžu notiks mājās vai privātos stāvlaukumos, “Elektrum” internetveikalā piedāvā arī mājas uzlādes iekārtas. Savukārt 20-25 % uzlāžu notiks dienas laikā publiskā telpā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.