Menu
 

Salaspilī trīs dienas norisināsies Latvijas Ekoskolu forums

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No 28.februāra līdz 1.martam Salaspils 1. vidusskolā notiks līdz šim gan apmeklētāju, gan piedāvātās programmas ziņā apjomīgākais pasākums Latvijas Ekoskolām – Ekoskolu Ziemas forums, kas norisināsies jau septīto reizi un pulcēs 350 dalībniekus – gan skolotājus, gan skolēnus no visas Latvijas, tajā skaitā no lielākās daļas Pierīgas novadu.

Salaspils novada domes sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Lolita Balcerbule informēja, ka foruma triju dienu programmā paredzētas daudzveidīgas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, atraktīvi komandu uzdevumi un saliedēšanās aktivitātes, iedvesmojoši viesi un priekšnesumi ar vides izglītības elementiem.

Foruma programmā paredzētas gan kopīgas, gan paralēlas aktivitātes skolēniem un skolotājiem, lai nodrošinātu katras mērķagrupas interesēm un vajadzībām atbilstošu piedāvājumu. Jāpiebilst, ka šogad foruma organizēšanā ir iesaistīts lielākais skaits brīvprātīgo (kopumā 24), kuru galvenais uzdevums ir atbalstīt jauniešu komandas foruma laikā, tādējādi arī pilnveidojot savas līderības prasmes.

Foruma pirmā diena vairāk ir veltīta tam, lai iepazītu vietējās kopienas ikdienu vides izglītības jomā un apmainītos savstarpējām pieredzēm, savukārt otrās dienas epicentrā ir paredzētas izglītojošas nodarbības, lai paplašinātu foruma dalībnieku izpratni par dažādiem vides jautājumiem un izaicinājumiem, ar mērķi saskatīt savas kā indivīda un kopienas iespējas nelielām, bet būtiskām rīcībām mazinot savu ietekmi uz apkārtējo vidi.

Praktiskajās prasmju darbnīcās eksperti dalīsies ar vērtīgiem padomiem, piemēram, kā veidot efektīvas vides kampaņas, kā gatavot videi draudzīgu ēdienu un kultūraugu audzēšanas kastes no "nederīgiem" materiāliem, kā būt veiksmīgam līderim un citās tēmās. Nodarbības vadīs pārstāvji no Latvijas Universitātes, Latvijas Dabas fonda, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, biedrības "Dzīvnieku biedrība" u.c.

Foruma kulminācija paredzēta trešajā dienā ar kopīgu dalībnieku pārgājienu un zibakciju Salaspils pilsētā, kā arī jauniešu kampaņu ideju prezentāciju, kas tiks izstrādātas foruma laikā un pēc tam īstenotas, atgriežoties skolā.

Kā ierasts, pasākuma norise plānota pēc iespējas videi draudzīgāka – netiks izmantoti vienreiz lietojamie trauki un tiks uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks, kā arī lai enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk. Ēdienkartē plānots samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, savukārt par videi draudzīgiem risinājumiem sadzīviskām vajadzībām parūpējušies pasākuma atbalstītāji.

"Ziemas forums aizsākās kā pašu Ekoskolu un pašvaldības iniciatīva, un jau septīto reizi kāda no Latvijas skolām uzrunā mūs ar interesi to uzņemt pie sevis. Tas liecina, ka skolām šis formāts šķiet saistošs, kas, savukārt, mums, organizatoriem, ar katru gadu uzliek arvien lielāku atbildību to padarīt aizraujošāku, interesantāku un arī lietderīgāku," stāsta Vides izglītības fonda Ekoskolu programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns.

“Forumā turpināsim izzināt mūsdienu top tēmu – klimata pārmaiņas, kā arī izglītosim par ilgtspējīgu patēriņu un aprites ekonomikas principiem un nozīmīgumu. Foruma mērķis palīdzēt dalībniekiem saprast, kā mūsdienu vides aizsardzības izaicinājumi saistīti ar mūsu ikdienas izvēlēm un pats svarīgākais, ko mēs katrs varam darīt, pēc foruma atgriežoties savās mājās.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.