Menu
 

Saulkrastu novada Centra peldvietā arī šosezon plīvos Zilais karogs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Trīspadsmit Latvijas peldvietas un viena jahtu osta arī šosezon ir saglabājušas tiesības pacelt Zilo karogu – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu. Zilais karogs arī šosezon plīvos Saulkrastu novada Centra peldvietā, taču nebūs redzams Jūrmalas pludmalē, liecina Vides izglītības fonda informācija.

Zilais karogs šogad piešķirts šādām peldvietām Latvijā: Liepājas pilsētas Dienvidrietumu peldvieta, peldvieta pie stadiona un Beberliņu peldvieta, Rīgas pilsētas Vakarbuļļu peldvieta un Vecāķu peldvieta, Daugavpils pilsētas peldvieta “Stropu vilnis” un Stropu ezera peldvieta, Ventspils pilsētas pludmale, Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves peldvieta, Engures novada kempinga Abragciems peldvieta, Kuldīgas novada Mārtiņsalas peldvieta, Limbažu novada Lielezera peldvieta un Saulkrastu novada Centra peldvieta. Zilais karogs plīvos arī vienā Latvijas jahtu ostā – Liepājā, LSEZ jahtu ostā “Liepāja Marina”.

Zilā karoga pacelšana Latvijas peldvietās sākta jau piektdien un turpināsies līdz 6.jūnijam. Zilā karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Kopā Zilais karogs ir piešķirts vairāk kā 4600 peldvietām, jahtu ostām un tūrisma kuģu operatoriem 50 pasaules valstīs. Zilo karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds , kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.