Menu
 

Sējas un Ķekavas skolēni starp čaklākajiem makulatūras vācējiem Latvijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs, infografika - "Zaļā josta" Foto - arhīvs, infografika - "Zaļā josta"

Noslēgusies “Zaļās jostas” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019/2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 100 tūkstoši bērnu kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas un 79 kilogramus makulatūras. Konkursā piedalījās 407 izglītības iestādes no visas Latvijas, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu tīrākas vides veicināšanā, atkritumu šķirošanas iemaņu uzlabošanā un resursu taupībā.

Šajā mācību gadā makulatūras vākšanai pieteicās 407 izglītības iestādes no visas Latvijas. Visvairāk dalībnieku – 141 izglītības iestāde – bija no Rīgas reģiona un galvaspilsētas. Kā liecina akcijas rīkotāju informācija, kopumā valsts mērogā savāktas 907,079 tonnas makulatūras. Vislielākie sasniegumi nevajadzīgu papīru vākšanā ir Jelgavas pilsētas un novada skolām, kas savāca 76,740 tonnas makulatūras, Rīgas skolām, kas savāca 68,467 tonnas makulatūras, un Ventspils novada un pilsētas skolām, kas pārstrādei nogādāja 46,230 tonnas makulatūras.

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē pirmo vietu valsts mērogā izcīnījusi Staļģenes vidusskola, kuras audzēkņi pārstrādei nogādāja veselas 28 t 354 kg makulatūras. Otro vietu ieguva Sējas pamatskola ar savāktām 17 t 425 kg makulatūras. Savukārt godpilno trešo vietu izcīnīja Ķekavas vidusskola, kuras audzēkņi savākuši 16 t 406 kg nevajadzīgu papīru un kartonu. Arī pērn makulatūras vākšanā ķekavieši konkursā startēja ar līdzīgiem rezultātiem, arī izcīnot 3. vietu valsts mērogā.

Starp čaklākajiem maulatūras vācējiem šajā sezonā bija arī Olaines 1.un 2.vidusskolas skolēni, kā arī Mālpils novada vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas un Ropažu novada vidusskolas audzēkņi.

Makulatūras vākšanas konkursu “Zaļā josta” rīkoja jau 16. gadu. Lai arī ārkārtas stāvokļa iestāšanās valstī nozīmīgi apgrūtināja skolēnu savāktās makulatūras izvešanu no slēgtajām mācību iestādēm, tomēr konkursa rezultāti apliecina bērnu nozīmīgo ieguldījumu tīrākas vides veicināšanā. Konkursa “Tīrai Latvijai” ietvaros aizvadītajā mācību gadā “Zaļā josta” ar bērnu un jauniešu palīdzību izglāba no nociršanas gandrīz 17 tūkstošus koku, ietaupīja 4 miljonus litru ūdens un pārstrādes procesā ieguva 698 tonnas pārstrādāta papīra un citu makulatūras šķiedras izstrādājumu, liecina konkursa organizatpru aprēķini.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.