Menu
 

Saulkrastu pludmalē plīvo Zilais karogs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saulkrastu novada pašvaldība Foto - Saulkrastu novada pašvaldība

Atklājot peldsezonas oficiālo sākumu, ceturtdien Saulkrastos notika Zilā karoga un Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta pasniegšanas ceremonija. Saulkrastu pilsētas peldvietai “Centrs” ir piešķirts Vides izglītības fonda starptautiskā tūrisma ekosertifikāts, kas nozīmē, ka ir izpildīti programmas 29 kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

No 15. maija, oficiāli sākoties jaunajai peldsezonai, pilsētas pludmalē darbu uzsācis Glābšanas dienests. Kā pastāstīja Saulkrastu pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Vinteris, šogad, tāpat kā pērn, glābēji glābšanas stacijā pludmalē strādās katru dienu no pulksten 10.00. līdz 21.00. Oficiālā peldsezona Saulkrastu pludmalē ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, kad pludmalē strādās glābēji. Kaut arī pēdējās dienās pūš stiprs vējš un laikapstākļi nav vasarīgi, sākoties sezonai, pirmajās dienās glābēji izliek bojas, sagatavo darba vidi, pārbauda ekipējumu. Saulkrastu pašvaldības policijas lietošanā pludmalē atrodas kvadracikls, lielā un mazā motorlaiva, un sezonas laikā pludmalē maiņās dežurēs četri glābēji.

G.Vinters arī atgādina, ka visdrošākā peldēšanās ir oficiālajās peldvietās, kur strādā glābēji. Taču cilvēkiem, kas dodas atpūsties pie jūras, jāatceras, ka glābēji nestrādā visā pludmales teritorijā – oficiālā pilsētas peldvieta, kurā strādā glābēji, ir pludmale “Centrs”.

Pašvaldības policijas pārstāvji, kas par glābējiem strādā Saulkrastu pludmalē, Aigars Kalniņš un Ingars Pogodins aicina apmeklētājiem rūpēties par savu drošību un, baudot siltos saules starus, neaizmirst par savām atvasēm: ”Ļoti gribētu aicināt vecākus pieskatīt bērnus, atrodoties pludmalē. Pagājušo sezonu bērnu meklēšana bija viens no galvenajiem darbiem, ko nācās veikt, visi meklēšanas darbi vainagojās panākumiem. Atgādinām, ka svarīgi ir regulāri pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.