Menu
 

Zilaļģu dēļ aizliedz peldēties Lielajā un Mazajā Baltezerā

  • Autors:  LETA
Foto - Ādažu novada pašvaldība Foto - Ādažu novada pašvaldība

Zilaļģu savairošanās dēļ aizliegts peldēt Alderu pludmalē Mazā Baltezera krastā un Lielajā Baltezerā pie Baltezera kapiem, liecina informācija Ādažu novada pašvaldības mājaslapā.

Pašvaldība aicina šajās vietās arī nemakšķerēt, neizmantot ūdeni saimniecībā un nedzirdīt ar šo ūdeni mājdzīvniekus un lopus.

Pārējās novada peldvietās peldēties ir atļauts.

Vienlaikus pašvaldība atgādina, ka karstā laikā zilaļģes var atkal strauji savairoties. Tāpēc, ja pamanītas zilaļģes, pašvaldība lūdz par tām ziņot.

Zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi. Problēmas var radīt to masveida savairošanās jeb tā saucamā ūdens ziedēšana. Daļa Latvijā sastopamo zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas, kas atmirstot ūdenī var izdalīt toksīnus.

Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas - acu un citu gļotādu kairinājumu.

Parasti zilaļģu savairošanās ir novērojama ilgstoši karstā un sausā laikā, bet, līdzko laiks kļūst vēsāks, vējaināks un lietaināks, zilaļģu "ziedēšana" samazinās vai izzūd pavisam.

Pirms došanās peldēt iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību ūdens kvalitātei, primāri izvērtējot tā krāsu, jo zilaļģu "ziedēšanas" laikā uz ūdens virsmas novērojama zilzaļa pelēcīgas nokrāsas plēve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.