Menu
 

Īpašā akcijā Mārupē un Siguldā pieņems nevajadzīgos tekstila izstrādājumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Lielveikalu tīkls “Rimi” un “Latvijas Zaļais punkts” novembrī Rīgā, Mārupē, Siguldā un Tukumā rīko īpašu nevajadzīgā tekstila savākšanas akciju “Skapja šķirošanas dienas”. Akcijas laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts palīdzēt savam skapim atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un nodot nevajadzīgos tekstilizstrādājumus īpaši organizētos  tekstila atkritumu savākšanas mašīnu izbraukumos pie sešiem “Rimi” veikaliem.

9.novembrī plkst. 17.00–20.00 akcijā plānota pie “Rimi Hyper” veikala Mārupē, bet 14.novembrī plkst. 11.00–14.00 pie t/c “Šokolāde” Siguldā. Par katriem 10 nomestajiem jeb nodotajiem tekstila kilogramiem ikviens dāvanā no “Rimi” saņems “Rimi labākai dzīvei” produktus, vēsta akcijas rīkotāji.

Lai risinātu tekstila atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras izaicinājumus Latvijā un apzinātu iedzīvotāju pieprasījumu pēc tekstila šķirošanas iespējas, pagājušā gada nogalē “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” Rīgā un Pierīgā sāka tekstila šķirošanas pilotprojektu. Iedzīvotājiem pieejamās vietās tika izvietoti 20 tekstila šķirošanas konteineri, tostarp seši konteineri pie “Rimi” lielveikaliem, aicinot iedzīvotājus nodot nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus.

Jau pirmā pusgada laikā katrā konteinerā tika ievietoti vidēji 883 kg tekstīliju mēnesī, bet pie “Rimi” veikaliem novietotajos konteineros pat divreiz vairāk – 1500 kg jeb 1,5 tonnas mēnesī. Šogad septembrī tekstila šķirošanas tīkls tika paplašināts jau līdz 60 vietām, tostarp tekstila šķirošanas konteineri pieejami pie 14 “Rimi” veikaliem.    

No modes izgājušas kleitas un kurpes, aizmirsti džemperi un bikses, apnikuši mēteļi un topiņi, kas ne reizi tā arī nav uzvilkti, – no šāda liekā svara cieš simtiem tūkstošu skapju Latvijā. “Neapaugt ar apģērbu, kas nolietojies vai bezcerīgi izgājis no modes, ir svarīgi ne tikai tāpēc, lai uzturētu patīkamu tīrības un kārtības sajūtu, bet arī paustu atbildīgu attieksmi pret dabu. Es savu skapi pārskatu divreiz gadā – vasaras un ziemas sezonas beigās. No liekā apģērba nav nemaz tik grūti atbrīvoties, ievērojot dažus vienkāršus ieteikumus,” aicina modes mākslinieks Kašers:

1.Regulāri pārskati savu skapja saturu Ja kādu apģērba gabalu neesi vilcis pusgadu – bez žēlastības liec maisā. 
2.Nodod drēbes labdarībai vai atdod draugiem.
3.Kādreiz vecās drēbes pārveidoja par jaunām, bet tagad laika trūkuma dēļ gandrīz neviens vairs to nedara. Varbūt ir vērts izskatīt arī šādu iespēju un paildzināt iemīļotā apģērba mūžu?
4.Neizmet drēbes, kur pagadās, bet nogādā tās speciālajā konteinerā – tīras un, vēlams, nesabojātas, lai tās varētu izmantot atkārtotai lietošanai vai pārstrādei.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.