Menu
 

VVD lašveidīgo zivju nārsta migrācijas periodā atklājis 24 nelikumīgas zivju ieguves gadījumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto, infografika - VVD Foto, infografika - VVD

Valsts vides dienests (VVD), veicot pastiprinātu kontroli lašveidīgo zivju nārsta migrācijas upēs un jūras piekrastē, oktobrī un novembrī uzsācis 23 administratīvā pārkāpuma lietas un vienā gadījumā par konstatēto zvejas pārkāpumu uzsākts kriminālprocess. Tas ierosināts par VVD inspektoru konstatēto nelikumīgu zveju ar tīkliem Gaujā, Siguldas novadā, kur tika nozvejoti trīs laši, divi sapali un divi brekši.

Desmit administratīvā pārkāpuma lietas uzsāktas par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem un 13 – par rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumiem, informēja VVD. Šajā periodā tika atrasti un izcelti 169 nelegālie zvejas tīkli un 62 citi nelegālie zvejas rīki, tai skaitā nēģu ķeramās piltuves, zivju murdi un zivju duramie rīki.

Oktobrī, piemēram, VVD inspektori, veicot zvejas kontroli, konstatēja trīs personas, kas Daugavā no Zirņu salas veica nelikumīgu zveju. Vienu personu VVD inspektoriem izdevās aizturēt, taču divas personas aizbēga – viena pa sauszemi, bet otra ar laivu pa upi. Pie aizturētās personas tika atrasts maiss ar četriem zvejas tīkliem ar kopējo garumu 200 m un pieci beigti laši. Nelikumīga lašu zveja ar tīklu tika atklāta arī Daugavā lejpus Rīgas HES.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.