Menu
 

Pavasarī paaugstinās aktivitāte VVD mobilajā lietotnē "Vides SOS"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts vides dienests Foto - Valsts vides dienests

Pavasarī, kas ir arī Lielās talkas laiks, palielinās Valsts vides dienestam (VVD) iesniegto ziņojumu skaits par konstatēto vides piegružojumu, ko iedzīvotāji pašu spēkiem nespēj sakopt. Šim mērķim aktīvi tiek izmantota VVD mobilā lietotne "Vides SOS".

VVD apkopotie dati liecina, ka ziņojumiem pavasara mēnešos pēdējos gados ir tendence pieaugt, un 2021.gada marts un aprīlis nav bijis izņēmums. Šogad līdz 19. aprīlim saņemti 1053 ziņojumi – salīdzinoši 2019. gadā VVD līdz aprīļa beigām saņēma 859, bet 2020. gadā – 2025 ziņojumus. Sagaidāms, ka iedzīvotāju aktivitāte tuvākajās nedēļās pieaugs, jo šobrīd jau visā Latvijā ir nokususi sniega sega, kas ilgi klāja zemi un slēpa lielu daļu piegružoto teritoriju.

2020.gadā VVD sadarbībā ar biedrību "Vides fakti" uzsāka "Vides SOS" lietotnes pilnveidošanu. Aizvadītā gada beigās veikta "Vides SOS" lietotāju aptauja, kurā iegūtie dati pašreiz palīdz lietotnes uzlabošanas darbā. Kopš gada sākuma notiek darbs pie pakāpeniskas izstrādāto risinājumu testēšanas un pēc tam uzstādīšanas lietotnē. Šis darbs norisināsies līdz 2021. gada beigām.

Uzlabojumu uzstādīšanas laikā iespējami īslaicīgi traucējumi lietotnes darbībā. Tāpēc VVD aicina iedzīvotājus šādos gadījumos būt saprotošiem un ziņot par konstatētajiem vides pārkāpumiem, izmantojot citus informācijas sniegšanas kanālus. Situācijās, kad nepieciešama nekavējoša rīcība, aicinājums zvanīt uz VVD diennakts vienotā zvanu centra tālruni 26338800. Savukārt citos gadījumos ziņot, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai VVD "Facebook" @videsdienests.

VVD sola, ka visi saņemtie ziņojumi, līdzīgi kā tie, kas iesniegti "Vides SOS", tiks piereģistrēti, izskatīti un atbilstoši kompetencei nodoti rīcībai vides inspektoriem vai gadījumos, kad konstatēta vides piegružošana, informācija rīcībai tiks nodota zemes īpašniekiem un pašvaldībām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.