Menu
 

Kampaņas "Mana jūra" ekspedīcijā desmito gadu apsekos piesārņojumu Latvijas piekrastē

  • Autors:  LETA
Foto - facebook.com/tirajuravieno Foto - facebook.com/tirajuravieno

Lai apkopotu datus par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē, šovasar desmito gadu ceļā dosies kampaņas "Mana jūra" ekspedīcija, informēja kampaņas pārstāve Ilze More.

Ekspedīcijas sākums paredzēts 6.jūlijā. Lai gan Covid-19 situācija ir ieviesusi savas korekcijas, arī šogad, atbilstoši noteiktajiem ierobežojumiem, ekspedīcija aicina sev līdzi ikvienu, kurš ir ieinteresēts izzināt un iepazīt Baltijas jūras un Latvijas piekrastes vides izaicinājumus, kā arī sniegt palīdzīgu roku to risināšanā, sacīja More.

Kampaņa arī savā desmitgadē joprojām saglabā savus pamata mērķus un uzdevumus - apvienot Latvijas sabiedrību kopīgiem centieniem aizsargāt piekrasti un Baltijas jūru, kā arī aktualizēt tīras jūras un piekrastes nozīmi Latvijas un pasaules kontekstā.

Kā katru gadu, kampaņa "Mana jūra" apkopos un publiskos datus par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē, arvien vairāk pievēršoties risinājumu meklējumiem sadarbībā ar citām ieinteresētajām pusēm.

Kā skaidroja More, datu analīze tiek veikta saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju, nodrošinot interešu aizstāvību un priekšlikumu izstrādi turpmākiem uzlabojumiem jūras piesārņojuma mazināšanā. Tāpat šis gads iezīmēsies ar jaunām aktivitātēm un izpētes darbiem, sadarbībā ar dažādiem partneriem un iniciatīvām sākot informācijas apkopošanu par mikroplastmasas piesārņojumu Latvijas piekrastē, apzinot vienreiz lietojamās plastmasas patēriņa situāciju piekrastes zonās un meklējot jūras draugus arī komersantu vidū, kā arī rosinot sabiedrības un aktīvo iedzīvotāju plašāku iesaisti praktisko risinājumu meklēšanā, lai Latvijas piekraste kļūtu tīrāka, rosinot arī plašāku diskusiju ar pašvaldībām, lēmumu pieņēmējiem un zinātniekiem.

Ārpus kampaņas praktiskajiem pasākumiem, kampaņa joprojām piedāvā iespēju katram vides interesentam padziļināti ieskatīties un izprast Baltijas jūras un Latvijas piekrastes jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku un, protams, baudīt Baltijas jūras piekrastes skaistumu visā vairāk nekā 500 kilometrus garajā ekspedīcijas maršrutā no Lietuvas līdz Igaunijas robežai.

Kampaņu organizē un nodrošina nodibinājums Vides izglītības fonds. Šogad dalībnieku skaits kampaņā būs ierobežots, tai iespējams pieteikties, aizpildot reģistrācijas veidlapu. Pēc veidlapas aizpildīšanas, "Mana jūra" komanda ar katru pieteikuma iesniedzēju sazināsies triju dienu laikā. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesēm, vēlmēm un iespējām.

Reģistrācijas veidlapa un visa nepieciešamā informācija par pieteikšanos pieejama kampaņas interneta mājaslapā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.