Menu
 

VVD redzeslokā nonākušie "Ceplīši A.S" notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvei nomā pašvaldībai piekritīgu zemi

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Valsts vides dienesta (VVD) redzeslokā nonākusī SIA "Ceplīši A.S" notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvei nomā pašvaldībai piekritīgu zemi, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Linards Kumskis (NA, LRA, LZP).

Kumskis iepriekš bija Krimuldas novada domes priekšsēdētājs, un viņš atklāja, ka 2015.gadā Krimuldas novada pašvaldība ir iznomājusi uzņēmumam pašvaldībai piekritīgu zemi, uz kuras uzņēmējs iecerēja izbūvēt iekārtas.

"Toreiz pašvaldība nāca pretī uzņēmējam, lai tiktu uzlabota notekūdeņu attīrīšana," uzsvēra politiķis.

2016.gadā uzņēmējs iesniedza tehnisko projektu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvei, un tajā gadā tika izsniegta būvatļauja, kura derīga astoņus gadus. Pašvaldības rīcībā esošā informācija liecina, ka būvdarbi joprojām nav pabeigti, ko uzņēmējs skaidrojot ar dažādiem iemesliem un kavēkļiem, tostarp ekonomisko krīzi.

"Siguldas novada pašvaldība stingri nosoda šādu uzņēmēja rīcību, ka, domājot par iespējamu peļņu, netiek pievērsta uzmanība apkārtējās vides saudzēšanai un normatīvo aktu ievērošanai par notekūdeņu attīrīšanu. Īpaši tādēļ, ka blakus atrodas Aģes upe, kura ietekmē plašu ekosistēmu," atzina Kumskis.

Jau ziņots, ka VVD nolēmis apturēt Lēdurgas pagastā esošās "Ceplīši A.S" lopkautuves darbību. VVD inspektori konstatējuši, ka uzņēmuma krājtvertne regulāri netiek iztukšota un no tās izveidojusies notekūdeņu noteka. Uzņēmumam divas reizes piespriesti sodi un piespiedu nauda, lai veicinātu attīrīšanas iekārtu izbūvēšanu vai sistēmas izveidi, kas ļautu novērst neattīrītu notekūdeņu nokļūšanu vidē.

15.jūlijā uzņēmumam tika izteikts brīdinājums par darbības apturēšanu, taču uzņēmuma atbildes un rīcība liecinot par formālu pieeju. Tādēļ pieņemts lēmums par uzņēmuma darbības apturēšanu, dodot laiku situācijas uzlabošanai.

Tāpat tiks lemts par vēl viena uzņēmuma darbības apturēšanu, kas darbojas šajā paša lopkautuvē un kas piederot tam pašam īpašniekam.

Kā liecina informācija mājaslapā "Firmas.lv", "Ceplīši A.S" reģistrēta 1997.gadā. Uzņēmums pērn strādājis ar 1,8 miljonu eiro apgrozījumu un vairāk nekā 2000 eiro peļņu.

Uzņēmums pieder fiziskai personai Andim Segliņam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.