Menu
 

Noslēdzas LIFE+ projekts "Putni Ādažos"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ādažu poligons/Aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” no putna lidojuma. Ādažu poligons/Aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” no putna lidojuma. virsseržants Gatis Indrēvics, Kaujas audiovizuālā grupa

31.augustā noslēdzas pirms četriem gadiem uzsāktais vērienīgais Eiropas Savienības LIFE+ programmas projekts “Putni Ādažos”, kura laikā, izmantojot Eiropas Komisijas līdzfinansējumu, Ādažu poligonā 1620 hektāru platībā atjaunoti virsāji, boreālie meži un purvs, veicināta sadarbība starp Eiropas militāro “Natura 2000” vietu apsaimniekotājiem, kā arī teritorijas lietotāji un apmeklētāji izglītoti par dabas vērtībām.

Aizsardzības ministrijā norāda, ka Ādažu poligons ir ne tikai Nacionālo bruņoto spēku mācību vieta, bet arī teritorija ar Eiropas nozīmes dabas vērtībām. Poligona centrālajā daļā atrodas Baltijas valstīs lielākais virsāju komplekss, kur sastopami daudzi reti un īpaši aizsargājami putni. Projekts "Putni Ādažos" norisinājās aizsargājamo ainavu apvidū "Ādaži", kas iekļauts Eiropas vienotajā dabas teritoriju tīklā “Natura 2000”.

Projektu “Putni Ādažos” īstenoja Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotājiem spēkiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrību, A/S “Latvijas Valsts meži” un Sējas novada domi.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece dabas aizsardzības jomā Gunta Gabrāne norāda, ka projekts “Putni Ādažos” ir lielisks piemērs tam, ka divas atšķirīgas nozares var kopīgi sniegt nozīmīgu ieguldījumu dabas vērtību saglabāšanā: “Dabas aizsardzības pārvaldei īpaši nozīmīgi šķiet praktiskie biotopu atjaunošanas pasākumi, kas ir vitāli svarīgi šīs trauslās ekosistēmas saglabāšanai.”

Arī citur Eiropā militārie poligoni ir iekļauti īpaši aizsargājamu dabas teritoriju tīklā “Natura 2000”. Intensīvi izmantotās militārās teritorijās izveidojas plašas, no traucējumiem atkarīgas, citur reti sastopamas dzīvotnes. Dabas saglabāšanas pasākumos militārajos poligonos īpaša uzmanība tiek pievērsta arī zonām starp infrastruktūru objektiem – dabiskas vides salām, kas kalpo kā ekoloģiskās kabatas dzīvniekiem un augiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.