Menu
 

Depozīta sistēmas centrālais šķirošanas centrs atradīsies Salaspils novada Aconē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Turpinot darbu pie depozīta sistēmas (DS) infrastruktūras izveides, uzsākta centrālā uzskaites un šķirošanas centra metāla konstrukciju izbūve. Centrālais šķirošanas centrs atradīsies Salaspils novada Aconē un savu darbību uzsāks jau nākamgad. Ēkas attīstītājs un būvnieks ir industriālās būvniecības uzņēmuma SIA “PICHE” meitas uzņēmums SIA “P41”, informēja  SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Paredzēts, ka kopējā telpu platība, ieskaitot industriālās un biroja telpas, būs ap 5500 kvadrātmetru, sniedzot iespēju centrā veikt vairākas būtiskas funkcijas, tostarp nodotā depozīta iepakojuma uzskaiti, sašķirošanu un sagatavošanu pārstrādei. Šķirošanas centrā visus darba procesus nodrošinās 30 līdz 50 darbinieki atkarībā no sezonas. Darbinieku atlases procesu plānots uzsākt tuvāko mēnešu laikā.

“Brīdī, kad nodosim iepakojumu taromātā vai pieņemšanas vietās, tas būs tikai pats depozīta iepakojuma ceļojuma sākums, savukārt būtiskākā pietura ceļā uz pārstrādi vai atkārtotu uzpildi būs centrālais uzskaites un šķirošanas centrs, kur notiks  iepakojuma uzskaite un sagatavošana pārstrādei. Ņemot vērā depozīta sistēmas ieviešanas īsos termiņus, būvdarbu veikšanai izvēlējāmies tādu uzņēmumu, kam ir spēcīga pieredze tieši industriālo ēku būvniecībā,” pavēstīja Miks Stūrītis.

“Viena kopējā centra izveide Latvijā ir optimālākais variants, ņemot vērā gan valsts platību, gan potenciālos depozīta iepakojuma apjomus un vajadzību pēc precīzas izlietotā iepakojuma uzskaites, turklāt liela nozīme ir arī izvēlētajai vietai, kas atrodas tuvu valsts galvenajiem autoceļiem un nodrošinās ērtu iepakojumu piegādi no tirdzniecības vietām un manuālajām depozīta pieņemšanas vietām.”

“Šobrīd objektā būvdarbi rit pilnā sparā, lai līdz aukstajam laikam ēku varētu apšūt un nosiltināt. Grafiks ir saspringts, un situāciju vieglāku nepadara esošā situācija, kas ietekmē materiālu piegādes termiņus, taču turpinām būt optimistiski noskaņoti un darām visu iespējamo, lai projektu pabeigtu termiņa ietvaros,” komentējis SIA “PICHE” valdes priekšsēdētājs Pēteris Senkāns.

Depozīta sistēmas šķirošanas centra iekārtas nodrošinās Latvijas uzņēmumu SIA “PERUZA” un Lietuvas tehniskās inženierijas uzņēmumu UAB “Motecha”. Šķirošanas centrs tiks aprīkots ar tādiem tehnoloģiskajiem risinājumiem kā industriālās preses, iepakojuma uzskaites un šķirošanas mašīnas, vienreizlietojamā stikla smalcinātāji, tērauda iepakojuma atdalītāji, skeneri u.c. risinājumi. Izgatavotās iekārtas spēs veikt vairākas būtiskas funkcijas, tostarp, caurspīdīgā un pārējā PET iepakojuma šķirošanu, alumīnija un metāla iepakojuma šķirošanu, manuāli pieņemtā un stikla iepakojuma uzskaiti, kā arī visu veidu iepakojumu sagatavošanu pārstrādei. Arī vienreizlietojamo stikla iepakojumu plānots šķirot pa krāsām.

Depozīta iepakojuma uzskaites un šķirošanas process noritēs vairākos posmos. Pēc tukšā iepakojuma transportēšanas no veikaliem uz centrālo šķirošanas centru, vispirms tiks uzskaitīts manuālajos pieņemšanas punktos nodotais iepakojums. Pēc tam metāla un PET iepakojums, kā arī vienreizlietojamais stikla iepakojums tiks centralizēti sašķirots un sagatavots pārstrādei, izmantojot tirgū modernākās uzskaites un šķirošanas iekārtas – stikls tiks šķirots pa krāsām (dzidrais, brūnais un jauktais), savukārt no kopējās PET materiālu plūsmas tiks atšķirots caurspīdīgais PET materiāls, tādējādi būtiski paplašinot tā izmantošanas iespējas un veicinot aprites ekonomiku.

Uzskaitītas tiks arī universālā jeb BBH tipa dizaina pudeles – šī tipa pudeles izmanto daudzi Latvijas dzērienu ražotāji, tādēļ pēc to uzskaites tās tiks nodotas atpakaļ atkārtotai uzpildīšanai proporcionāli katra ražotāja tirgū laistajam iepakojuma apjomam.

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (līdz 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0,10 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kas reģistrēts Depozīta sistēmas reģistrā, kā arī iepakojums būs iztukšots.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.