Menu
 

Mārupē un Ķekavā uzstādīti pirmie depozīta sistēmas āra kioski

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” (DIO) sadarbībā ar SIA “Tomra Collection Latvia” un tirgotājiem uzstādījis pirmos divus depozīta sistēmas āra kioskus, kuros iedzīvotāji varēs nodot tukšos depozīta iepakojumus, sākot no 2022. gada 1. februāra. Pirmie kioski uzstādīti “Maxima” XX veikala teritorijā Pededzes ielā 1 Mārupē un Rīgas iela 22 Ķekavā, kur šobrīd norit jaunā “Rimi” veikala būvniecība.

Kā informēja DIO, lai atvieglotu iepakojumu nodošanas procesu tai iedzīvotāju daļai, kuru mājsaimniecībās ikdienā tiek patērēts liels iepakoto dzērienu daudzums, kioskos atradīsies viens vai pat divi lieljaudas taromāti, kas ļaus ātri un ērti nodot lielus iepakojumu apjomus. Kopumā Latvijā paredzēts uzstādīt līdz 200 āra kiosku, kas atradīsies tirdzniecības vietu tiešā tuvumā.

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (līdz 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0,10 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kas reģistrēts Depozīta sistēmas reģistrā, kā arī iepakojums būs iztukšots.

Āra kioski kalpos par ērtu galapunktu tai iedzīvotāju daļai, kuru mājsaimniecībās tiek patērēts liels iepakoto dzērienu apjoms, kas attiecīgi pieprasa ērtu piekļuvi ar automašīnu, kā arī iespēju nodot tukšos iepakojumus ārpus tirdzniecības telpām, lai neveidotos rindas. Kiosku izveide tāpat nodrošinās efektīvu risinājumu apkaimēs, kur atrodas vairākas tirdzniecības vietas – tādējādi vairāki tirgotāji varēs saviem pircējiem nodrošināt vienu kopīgu depozīta pieņemšanas punktu, informēja uzņēmumā.

 “Kioski būs ērts iepakojumu nodošanas veids, īpaši lielāka skaita iepakojumu atgriešanai, un tie kļūs par pieprasītu pieturas punktu pa ceļam uz veikalu. Tādēļ aicinu visas kiosku novietošanas procesā  iesaistītās puses – tirgotājus un pašvaldību būvvaldes – nodrošināt raitu sadarbības procesu kiosku novietošanas saskaņošanā, lai jau nākamā gada februārī depozīta sistēma varētu uzsākt savu darbību ar pilnu jaudu,” izteicies SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.