Menu
 

Lašveidīgo zivju nārsta laikā VVD inspektori oktobrī atklājuši 61 nelikumīgu zivju tīklu un 41 nēģu ķeramo rīku

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts vides dienests Foto - Valsts vides dienests

Oktobrī, veicot pastiprinātu ūdenstilpņu kontroli lašveidīgo zivju nārsta laikā, Valsts vides dienesta (VVD) inspektori devās 151 pārbaudē. Pārbaužu laikā tika atklāti 8 administratīvie pārkāpumi, no kuriem 5 bija makšķerēšanas noteikumu pārkāpumi un 3 rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumi.

Kā informēja VVD, pārbaužu rezultātā, sadarbojoties ar Valsts policijas, pašvaldību policijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonām un sabiedriskajiem vides inspektoriem, tika atrasts un izcelts nelikumīgi izmantots 61 zivju tīkls, 2 zivju murdi, 2 vēžu murdi un 41 nēģu ķeramais rīks. Visvairāk nelegālu zivju ieguves rīku tika konstatēts Kurzemes reģiona upēs.

Kopumā šī gada oktobrī netika novērota aktīva lašu un taimiņu nārsta migrācija no jūras uz upēm, speciālisti to skaidro ar salīdzinoši zemo ūdens līmeni upēs. Mēneša vidū pieaugot nokrišņiem un ūdens līmenim ceļoties, bija vērojams migrācijas un nārsta aktivitātes pieaugums, kas turpināsies novembrī.

VVD inspektori arī novembrī turpinās veikt pastiprinātu ūdenstilpju kontroli, piedaloties sabiedriskajiem vides inspektoriem un citu valsts un pašvaldību kontrolējošo institūciju pārstāvjiem, kā arī aicina iedzīvotājus neiegādāties nelikumīgi nozvejotas zivis, kā arī turpmāk ziņot par novērotajiem pārkāpumiem, zvanot 26338800.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.