Menu
 

SIA "Salaspils siltums" jaunajā saules paneļu parkā uzstādīti 270 paneļi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - SIA "Salaspils siltums" Foto - SIA "Salaspils siltums"

Rudenī SIA "Salaspils siltums" sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu "AJ Power" veiksmīgi noslēguši darbu pie vēl viena saules paneļu parka realizācijas. Projektā uz zemes tika uzstādīti 270 saules paneļi ar kopējo jaudu 100 kW, kas uzņēmumam ik gadu saražos gandrīz 95 000 kWh zaļās elektroenerģijas, informēja “AJ Power”.

Enerģētikas uzņēmumu grupas "AJ Power" realizētais saules parks uzņēmumam "Salaspils siltums" ir viens no apjomīgākajiem saules paneļu parkiem reģionā, un tā saražotā zaļā elektroenerģija tiks izmantota uzņēmuma pašpatēriņa nodrošināšanai. 270 paneļu parks, kura kopējā jauda ir 100 kW, nodrošinās elektroenerģiju saules kolektoru ražošanas procesam.

Plānots, ka saules paneļi uzņēmumam turpmāk nosegs saules kolektoru sistēmas sūkņu elektroenerģijas patēriņu. Projekta ietvaros uzstādītā saules paneļu sistēma uzņēmumam atmaksāsies nepilnu septiņu gadu laikā. Pateicoties uzstādītajam saules paneļu parkam, "Salaspils siltums" gada laikā elektroenerģijas izmaksās ietaupīs vairāk nekā 11 400 eiro un ik gadu atmosfērā nenonāks 37 tonnas CO2 izmešu.

SIA "Salaspils siltums" valdes locekle Ina Bērziņa-Veita norāda, ka būtiska nozīme ir arī energoefektivitātes pasākumiem un energopārvaldībai: "Šajos desmit gados ir pilnībā renovētas siltumtrases, un siltumenerģijas zudumi samazināti par 12%. Turklāt, tika sabalansētas turpgaitas un atgaitas temperatūras, un uzņēmuma darbinieki turpina regulāri sekot līdzi energopatēriņam. Pateicoties visām ieviestajām modernizācijām, kopējais uzņēmuma ražošanas energoefektivitātes rādītājs ir sasniedzis 95%."

2017.gadā "Salaspils siltums" realizēja savu pirmo saules paneļu projektu. Zaļās elektroenerģijas ražošanai uz uzņēmuma ēkas jumta tika uzstādīti 86 saules paneļi ar kopējo jaudu 25 kW. 2019.gadā uzņēmums turpināja zaļo kursu un realizēja apjomīgu projektu, uzstādot saules kolektoru lauku ar 1720 saules kolektoriem, akumulācijas tvertni un 3MW šķeldas katlu māju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.