Menu
 

59% Latvijas iedzīvotāju, saņemot jauno elektropreci, vēlētos nodot veco

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

59% iedzīvotāju ir saskārušies ar situāciju, kad nezina, kā atbrīvoties no vecajām, nolietotajām elektroprecēm, liecina 2021. gada decembrī “Tet” klientu vidū veiktās aptaujas rezultāti. Savukārt gandrīz trīs ceturtdaļas iedzīvotāju (72%) būtu gatavi izmantot pakalpojumu, kas nodrošina iespēju atdot veco, nolietoto elektropreci brīdī, kad tiek piegādāta jaunā ierīce.

Rūp ilgtspējīga resursu izmantošana, taču svarīgas ir ērtības

56% respondentu rūp ilgtspējīga resursu izmantošana, tajā skaitā elektropreču otrreizēja pārstrāde ar noteikumu, ka tas ir ērti izdarāms un neprasa papildu laika un citus resursus. Sociāli un videi atbildīgāka dzīvesveida atbalstītāji ir cilvēki vecuma grupā no 36 līdz 55 gadu vecumam un viņu vidū gandrīz uz pusi vairāk ir sieviešu.

Par spīti apkārtējiem apstākļiem, 31% vienmēr izvēlētos resursus izmantot un pārstrādāt atbildīgā un videi draudzīgā veidā. Izteikti maz ir tādu līdzcilvēku (6,7%), kuru attieksme pret šādu aktivitāti ir vienaldzīga, un viņi savā ikdienā nepievērš uzmanību elektropreču otrreizējai pārstrādei.

Jaunas preces pārsvarā iegādājas tad, kad rodas nepieciešamība

Pārliecinošs vairākums aptaujāto elektropreces izvēlas iegādāties gan tad, kad rodas nepieciešamība pēc konkrētās preces (71%), gan tad, kad vecā ierīce savu mūžu ir nokalpojusi (58%). Tomēr ir arī neliela daļa, kas elektropreces izvēlas mainīt samērā regulāri – tiklīdz tirgū parādās attiecīgās elektropreces jaunākie modeļi (3%).

Pakalpojums pieejams visā Latvijā

Lai veicinātu pareizu un drošu vecās elektrotehnikas nodošanu, šķirošanu un pārstrādi, “Tet” sadarbībā ar sūtījumu piegādes uzņēmumu “DPD Latvija” un vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” visā Latvijā piedāvā bezmaksas iespēju e-veikalā iegādājoties jaunu ierīci, veco un nolietoto nodot utilizācijai.

Pirms elektrotehnikas izvešanas tā ir attiecīgi jāsagatavo nodošanai – jāatvieno no elektrības, jāizskrūvē no iebūvējamām mēbelēm, jāizņem no tās personīgās mantas un jāiznes no dzīvokļa/mājas (līdz ārdurvīm), lai kurjers to varētu paņemt. Tāpat visai elektrotehnikai nodošanas brīdi jābūt neizjauktai – ar visām to sastāvā esošajām detaļām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.