Menu
 

Par notriektiem un kritušiem dzīvniekiem aicina ziņot lietotnē "Mednis"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - VVD Ilustrācija - VVD

Valsts meža dienests  (VVD) par notriektiem medījamajiem dzīvniekiem aicina ziņot lietotnē “Mednis”, šajā pašā lietotnē var ziņot arī par kritušiem dzīvniekiem. Saņemtā informācija ir būtiska ne tikai dzīvnieku populācijas noteikšanai, bet arī satiksmes organizācijas plānošanai valsts ceļu tīklā, pieņemot lēmumus par ceļa zīmju uzstādīšanu un citām infrastruktūras izmaiņām, norāda VVD.

Ar Latvijā radītās lietotnes “Mednis” starpniecību ikviens var ziņot par notriektiem un kritušiem medījamajiem dzīvniekiem. Šī lietotne ir savienota ar Valsts meža dienesta (VMD) informācijas sistēmu “Meža valsts reģistrs”. Dienests ar lietotnes starpniecību saņemto informāciju izvērtē, apstrādā un reģistrē bojā gājuša dzīvnieka faktu, kā arī pieņem lēmumu par tālāko rīcību ar bojā gājušo dzīvnieku.

Lietotne “Mednis” bez maksas pieejama gan “Android”, gan iOS ierīcēm. Lai paziņotu par notriektu vai kritušu dzīvnieku, lietotnē jāatver sadaļa “Novērojumi”, tālāk jāizvēlas veids “Bojā gājis”, jāatzīmē dzīvnieka suga un cita norādītā informācija. Tāpat nepieciešams augšupielādēt bojā gājušā dzīvnieka fotoattēlu.

Jāņem vērā – par bojā gājušo dzīvnieku jāziņo, atrodoties tieši notikuma vietā, jo lietotne automātiski nolasa tālruņa atrašanās vietas koordinātes. Līdz ar to mobilajā telefonā jābūt iespējotai atrašanās vietas noteikšanas funkcijai.

Ja “Medņa” lietotājs ir mednieks, viņš lietotāja profilam var piesaistīt savu VMD kontu, un profils tiks personalizēts, pārējiem lietotājiem profils ir anonīms.

VMD vērš uzmanību – paziņošana lietotnē “Mednis” par notriektu dzīvnieku nenozīmē paziņošanu Valsts policijai par notikušo ceļu satiksmes negadījumu.

2021./2022. gada medību sezonā līdz 21. februārim VMD ir reģistrējis 2128 notriektus un 394 kritušus dzīvniekus. VMD arī atgādina, ka notriekto dzīvnieku nedrīkst piesavināties – šāda rīcība ir klasificējama kā medību produkcijas piesavināšanās, un par to ir piemērojams sods.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.